Privātās bērnu nometnes daudziem vecākiem ir par dārgu

Pievienot komentāru
Privātās bērnu nometnes daudziem vecākiem ir par dārgu
Foto: LETA

Bērnu vasaras nometņu skaits Latvijā ar katru gadu kļūst lielāks. Pirms vairākiem gadiem nācās ziņot par būtiskiem pārkāpumiem tajās, bet tagad situācija mainījusies. Šobrīd darbojas 900 nometnes, kurās bērni var apgūt visdažādākās prasmes. Un vismaz pagaidām sūdzību nav. Tiesa gan, ja to nefinansē pašvaldība vai kāda labdarības organizācija, šāda veida atpūta vecāku maciņiem var izmaksāt diezgan padārgi.

Diennakts vasaras nometnē Krāsa un līderi, kas atrodas Skrīveros, dalībnieki vismaz trīs stundas dienā sēž solā un, piemēram, šodien bērni apskata krāsu īpašības no mākslas, ķīmijas, psiholoģijas un pat fizikas viedokļa. Taču ar šo sēdēšanu ir pat apmierināti.

Katra vasaras nometne mēģina atrast savu nišu, ar ko piesaistīt vecākus un bērnus, jo to skaits ir gana liels. Šovasar darbojas 900 nometņu – divas trešdaļas no tām ir diennakts nometnes. Arī apdāvināto bērnu fakultatīvā skolas nometne Krāsa un līderi mēģināja piedāvāt ko interesantu.

Skaties foto:

Maksas par diennakts nometnēm ir dažādas, bet vidēji, ja to nelīdzfinansē pašvaldība vecāki maksā 25-30 eiro par dienu. Ja šādu summu nevar atļauties samaksāt, bieži vien piesaista labdarības organizācijas. Tikmēr sūdzību par vasaras nometnēm šovasar no vecāku puses vispār nav bijušas. Arī nelaimes gadījumi ir gājuši secen. Situācija ar vasaras nometnēm vairāku gadu griezumā ir uzlabojusies.

Sūdzības par nometņu darbu var izteikt Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā, bet vai nometne ir droša, var pārliecināties mājaslapā nometnes.gov.lv.

Skaties video: