Privātajos bērnudārzos pieaug maksa: kā situāciju plāno risināt Rīgā?

Pievienot komentāru
Privātajos bērnudārzos pieaug maksa: kā situāciju plāno risināt Rīgā?
EPA/LETA

Latvijas Pašvaldību savienība neplāno nekādu rīcību atbildot uz vecāku neapmierinātību par izmaiņām privāto bērnudārzu finansējumā kopš ir likvidēta valsts dotācija.

Jau ziņots, ka gandrīz pusotrs tūkstotis vecāku ir vērsušies Satversmes tiesā, iebilstot pret pašreizējo kārtību, kā tiek apmaksāti privātie bērnudārzi. Tikmēr tiesībsargs Juris Jansons ieteica vecākiem vērsties administratīvajā tiesā, norādot, ka bērnu nodrošināšana ar vietām bērnudārzos ir pašvaldību pienākums. Pašvaldību Savienība izprot iedzīvotāju tiesības vērsties tiesu instances, taču tiesībsarga izteikumus uztver ar ironiju.

Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks Māris Pūķis norāda: “Ideju par to, ka viss tiek absolūti nonivelēts un visu ir iespējams vienādi labi visiem mums, “neizpildās” nevienā jomā – nedz izglītībā, nedz bērnudārzos, nedz veselībā, nedz aizsardzībā, nedz kur – un izraut vienu no konteksta un teikt, ka šinī vietā mums ir absolūta vienlīdzība, bet tā nav nekur un ne pie viena!”

Video

Šovakar LNT Ziņās skaidrosim, kā Rīgā, kur ir vislielākais ar pašvaldības bērnudārzu nenodrošināto bērnu skaits, plāno risināt šo problēmu un ko apsver darīt pašvaldības pārraugošā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.