Privātā bērnudārza audzēkņa mamma: jūtos pamesta no valsts puses

Pievienot komentāru
Privātā bērnudārza audzēkņa mamma: jūtos pamesta no valsts puses
LETA

Vecāki ir vērsušies Satversmes tiesā, pieprasot vienlīdzīgu bērnudārzu pieejamību. Šajās dienās vecāki, kuru bērni iet privātajos bērnudārzos, sāk saņemt pirmos rēķinus, kuri ir būtiski palielinājušies, kopš tika likvidēta valsts dotācija.

Rīdziniece Silvija Titova-Meija saņēma jauno rēķinu par privāto bērnudārzu. Tagad par diviem bērniem viņai būs jāmaksā gandrīz par 110 eiro mēnesī vairāk.

“Tas ir pamatīgs slogs. Es jūtos diezgan bēdīga, diezgan pamesta no valsts puses par šo te, kad valsts nav pietiekami rūpējusies par to, nav mudinājusi pašvaldības izdarīt to metodiku – aprēķināt pareizi,” teic māmiņa Silvija Titova-Meija.

Šajās dienās tiek izsūtīti pirmie rēķini pēc tam, kad tika likvidēta valsts dotācija. Privātā bērnudārza Prosum grāmatvedības dokumentos valsts summas ailītē parādās nulle. Rīdziniekiem par vienu bērnu tagad ir jāmaksā par 54 eiro un 90 centiem vairāk. Paaugstinātas maksas dēļ 15 bērnu vecāki jau nolēmuši no privātā bērnudārza atteikties.

Bērnudārza Prosum dibinātāja Sandra Daubure vadītāja arī pieļauj, ka papildu sloga dēļ vecāki varētu atteikties no papildu nodarbībām.

“Mēs ar piesardzību gaidām septembri,” norāda Daubure.

Pašvaldības nespēj nodrošināt vietu domes finansētā bērnudārzā visiem savā teritorijā esošajiem bērniem, un kopumā vairāk nekā deviņi tūkstoši bērnu apmeklē privātus bērnudārzus, tāpēc ir spiesti maksāt vairāk nekā citi vecāki. Šādā nevienlīdzība tiek uztverta kā konstitucionālo pamattiesību pārkāpums.

Satversmes tiesā ir iesniegta prasība, kuru parakstīja gandrīz pusotrs tūkstotis vecāku. Viņi iebilst pret pašreizējo kārtību, kā tiek apmaksāti privātie bērnudārzi.

Vecāki pieprasa, lai maksa par pašvaldības un privātiem bērnudārziem būtu vienāda – proti, tikai par ēdināšanu. Līdz 21. jūlijam Satversmes tiesai ir jāizlemj, vai ierosināt lietu vai nē.

Video