Prioritārajām vakcinējamo grupām pievienoti kažokzvēru audzēšanas, lauksaimniecības un pārtikas jomas darbinieki

1 komentārs
Prioritārajām vakcinējamo grupām pievienoti kažokzvēru audzēšanas, lauksaimniecības un pārtikas jomas darbinieki

Piektajai prioritārajai pret Covid-19 vakcinējamo iedzīvotāju grupai pievienoti kritiski svarīgi kažokzvēru audzēšanas jomas darbinieki, savukārt septītajai pret Covid-19 vakcinējamo iedzīvotāju grupai – kritiski svarīgi lauksaimniecības un pārtikas jomas darbinieki, otrdien nolēma valdībā.

Kažokzvēru audzēšanas jomas darbinieki prioritārajās vakcinācijas grupās iekļauti, lai novērstu Covid-19 infekcijas izplatīšanos uz citām infekcijas neskartām ūdeļu novietnēm. Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka piektajā prioritārajā vakcinējamo personu grupā vakcīna pret Covid-19 infekciju jāsaņem kopumā 61 darbiniekam, no kuriem 42 darbinieki ir ar Covid-19 inficētajā SIA “Baltic Devon Mink” kažokzvēru audzētavas novietnē, bet 19 darbinieki – neinficētajās novietnēs.

Savukārt lauksaimniecības un pārtikas jomas darbinieku pievienošana skaidrota ar to, ka pārtikas apgāde ir valsts drošības jautājums un ka lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nepārtrauktības nodrošināšana krīzes situācijās ir vitāli svarīga valsts un visas sabiedrības kontinuitātes nodrošināšanai.

Kopumā plānots vakcinēt 4848 lauksaimniecības un pārtikas produktu ražotājus, kuru saraksts tika izveidots, apkopojot informāciju no vadošajām lauksaimniecības un pārtikas ražotāju organizācijām – Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, biedrības “Zemnieku saeima”, Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas, Latvijas Olu ražotāju asociāciju un Latvijas Cūku audzētāju asociācijas.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LETA jau ziņoja, ka SIA “Baltic Devon Mink” kažokzvēru audzētavā esošajām ūdelēm Covid-19 slimības gaita norit asimptomātiski.

Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieka Edvīna Oļševska paustā, mirušo Covid-19 pozitīvo ūdeļu paraugi nosūtīti vīrusa genoma sekvenēšanai. Savukārt, kad tiks saņemti sekvenēšanas rezultāti, tie tiks salīdzināti ar novietnes darbiniekiem konstatētā vīrusa sekvenēšanas rezultātiem un starpinstitūciju sanāksmē tiks lemts par tālākajām darbībām.

“Baltic Devon Mink” patlaban aģentūrai LETA komentārus nesniedza.

Kā ziņots, “Baltic Devon Mink” gan darbiniekiem, gan ūdelēm atklāta inficēšanās ar Covid-19. Oļševskis aģentūru LETA iepriekš informēja, ka PVD “pēc ilgākas epidemioloģiskās izmeklēšanas un pilnākas informācijas apkopošanas” lems, kādu rīcību nepieciešams izvēlēties, tostarp – vai ūdeles nepieciešams likvidēt.
1 komentārs