Dilemma – ko darīt ar Āfrikā atrasto trešo lielāko dimantu pasaulē

1 komentārs
Dilemma – ko darīt ar Āfrikā atrasto trešo lielāko dimantu pasaulē
AFP/SCANPIX

Āfrikā atrasts trešais lielākais dimants pasaulē, kuru novērtēs nākamo nedēļu laikā, lai Botsvānas valsts dimantu tirdzniecības kompānija varētu izlemt, vai šo dimantu atpirkt no raktuvju īpašniekiem, liecina informācija “BBC News”.

Dimants, kas, domājams, ir trešais lielākais jebkad pasaulē atrastais šāds dārgakmens, ir izstādīts apskatei Botsvānā.

1098 karātu smagais dārgakmens tika parādīts prezidentam Mokgvetsi Masisi divas nedēļas pēc tam, kad dimanta firma “Debswana” to atrada.

Milzīgais dārgakmens ir tikai nedaudz mazāks par Botsvānā 2015. gadā atrasto otro pasaulē līdz šim zināmo lielāko dimantu. Kā zināms, Botsvāna ir lielākā Āfrikas dimantu ražotāja.

“Šis ir lielākais dimants, ko “Debswana” ir atguvusi savā pastāvēšanas vēsturē vairāk nekā 50 gadus. Pēc mūsu sākotnējās analīzes tas varētu būt pasaulē trešais lielākais dārgakmeņu kvalitātes akmens,” sacījusi “Debswana Diamond Company” rīkotājdirektore Lineta Armstronga.

Attiecīga kompānija ir Botsvānas valdības un pasaules dimantu giganta “De Beers” kopuzņēmums, un līdz 80% pārdošanas ienākumu valsts kasē nonāk dividenžu, honorāru un nodokļu veidā.

Akmens potenciālo izmaksu aprēķins vēl nav publicēts, bet 2017. gadā otrais lielākais jebkad atrastais dimants tika pārdots par 53 miljoniem ASV dolāru (39,5 miljoniem sterliņu mārciņu).

Pats lielākais jebkad atklātais dimants bija 3 106 karātu “Cullinan” dimants, kas tika atrasts Dienvidāfrikā 1905. gadā.

1 komentārs