Komentāri
Prieks! 10 draugu grupa trīs mēnešu laikā savāc līdzekļus bērniem ar īpašām vajadzībām
Brendan C / Flickr

Nav jābūt lielam uzņēmumam vai bieza maka īpašniekam, lai spētu paveikt ko labu. To pierāda kāda desmit draugu grupa, kas nolēma savu enerģiju un laiku veltīt ziedojumu vākšanai svarīgam mērķim – nodarbību telpas izveidei bērniem ar īpašām vajadzībām 5. internātpamatskolā. Pateicoties šo jauniešu brīvprātīgajai iniciatīvai, tagad šiem bērniem dota labi aprīkota telpa aktivitātēm.

“Viss sākās ar ideju!” – tā savu stāstu sāk labdari. Tie ir desmit draugi, kas nolēma savu brīvo laiku veltīt kam paliekošam. Pateicoties šo jauniešu apņēmībai, rezultātā tapa radošo aktivitāšu telpa Rīgas 5. internātpamatskolā, kur mācās bērni ar īpašām vajadzībām. Ņemot talkā izdomu, jaunieši trīs mēnešos savāca visu nepieciešamo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šeit bija pilns ar mēbelēm, tās mēs izvācām ārā. Tad krāsojām telpu. Tad piesaistījām līdzekļus fundamentālām lietām – alpīnisma sienām, zviedru kāpnēm un nepieciešamajam aprīkojumam bērniem,” saka Ilona Liepiņa, darbu koordinatore.

Ar lūgumu ziedot tika uzrunāti draugi, paziņas, tāpat arī darbavietās un publiskās vietās tika sarīkotas labdarības akcijas. Kopā izdevās savākt vairāk nekā piecus tūkstošus eiro, bet daļa inventāra tika saņemta dāvanā. Ar savu artavu šajā projektā nāca arī mākslinieki.

Internātpamatskolai šāda telpa bija sen lolots sapnis. Turpmāk šeit notiks individuālas nodarbības pie ergoterapeita un fizioterapeita. “Šeit bērni varēs gan trenēt kustību koordināciju, gan strādāt ar emocijām. Cilvēkiem ar autismu ir grūti komunicēt un šajā telpā ergoterapeits veidos komunikācijas prasmi bērniem,” saka Iluta Vilnīte, darbu koordinatore.

Apņēmīgo draugu grupa neslēpj pārsteigumu par cilvēku atsaucību. Tā viņus iedvesmojusi turpināt iesākto – nākamā iecere ir jau kabatā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl