Prezidentūras dēļ LNB apmeklētāju skaits krities par 40%

Komentāri
Prezidentūras dēļ LNB apmeklētāju skaits krities par 40%
Foto: LETA

Saistībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē pasākumiem, kas kopš gada sākuma ik pa brīdim notiek Gaismas pils telpās, bibliotēkas apmeklētāju skaits krities par 40%, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņas sešos.

Kritums piedzīvots, jo strauji sarucis bibliotēkā rīkoto pasākumu – izstāžu, konferenču – skaits. Taču apmeklētāju skaita līmenis jau pēc prezidentūras beigām tiks atgūts, pārliecināts Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bibliotēka kļuvusi par prezidentūras ES Padomē centrālo pasākumu norises vietu. Gaismas pilī var apmeklēt ierobežotu telpu skaitu, bet visa ēka tiek slēgta, kad tajā norit augstākā līmeņa prezidentūras pasākumi. Pusgada laikā šādu dienu nebūs daudz – Vilks saskaitījis kopumā septiņas šādas dienas.

Apmeklētāji par dažādiem ierobežojumiem pārsvarā nesūdzas. Galvenie no tiem: iekļūšanai bibliotēkā jāizmanto sānu ieeja un līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

”Cilvēki ir pieraduši, man liekas. It īpaši tie, kuri nāk regulāri. Tas, ka bibliotēka sākas no trešā stāva, varbūt dažiem ir brīnums. Daži nebrīnās, tad mums ir jāpiekodina, ka katru dienu tā nav,” raidījumam stāstīja LNB reģistratūras vadītāja Ieva Laizāne.

Tomēr vēl aizvien ir cilvēki, kas maldas un domā, ka prezidentūras dēļ Gaismas pils cilvēkiem nav pieejama, neslēpj Vilks. ”Drusku traucē tas, ka ir dienas, kurās pilnīgi bibliotēka jāslēdz lasītājiem. Varbūt ir sarežģīti informācijas telpā nodot ziņu,” atzina Vilks un piebilda, ka tas kopējo skaitu mazliet arī samazinājis.

Bibliotēkas darbinieki prezidentūras laikam saskata arī plusus. Piemēram, Gaismas pilī sākusi darboties kafejnīca un dots sava veida atelpas brīdis nākamā darba cēliena plānošanai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl