Prezidents: Es aicinu godināt 54 cilvēku piemiņu un atcerēties šo skolu

0 Komentāru
Prezidents: Es aicinu godināt 54 cilvēku piemiņu un atcerēties šo skolu
Foto: LETA

”Es aicinātu visus godināt šo 54 bojāgājušo piemiņu un atcerēties to skolu – man šķiet, ka šie cilvēki piespieda daudzus domāt. Tagad katram būtu jādomā par savu rīcību, lai pasargātu sevi, savus tuvos un lai mūsu rīcības dēļ neietu bojā citi,” noliekot ziedus Zolitūdē, kur tieši pirms gada sabruka lielveikala Maxima jumts, sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Piektdienas rītā, īsi pirms deviņiem, ziedus pie traģēdijas vietas nolika arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Prezidents iededza piemiņas svecīti un izteica līdzjūtību traģēdijā bojāgājušo cilvēku piederīgajiem un uzslavēja viņu noderīgo darbu, pēc nelaimes palīdzot izvērtēt notikušo un skaidri aicinot rīkoties.

Patlaban vietā, kur pirms gada, sabrūkot lielveikala Maxima jumtam, zem drupām dzīvības zaudēja 54 cilvēki, ir aizdegtas svecītes un gulst ziedi. Pie žoga, kas apjož vietu, kur notika traģēdija, cilvēki atstāj fotogrāfijas, mīkstās rotaļlietas un vētījumus bojāgājušajiem. Daudzi, aizdedzot svecīti, iegrimst pārdomās.

Pieminot Zolitūdes traģēdijas upurus, šodien visās Latvijas pareizticīgajās baznīcās notiks dievkalpojumi. No plkst. 15.00 līdz plkst. 16.00 piemiņas dievkalpojums būs arī Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā, kur sabiedrību uzrunās vairāki mācītāji.

0 Komentāru