Prezentē skolas vecuma bērniem domātu mobilo aplikāciju “Veselībnieks”

Pievienot komentāru

Otrdien, 12.novembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā prezentēta skolas vecuma bērniem domāta mobilā aplikācija “Veselībnieks”.

“Veselībnieks” ir lietotne, ar kuras palīdzību jaunieši var uzlabot zināšanas par savu ķermeni. Tikmēr pedagogi aizvien spriež, vai bija prātīgi savulaik skolās likvidēt Veselības mācību kā atsevišķu mācību priekšmetu.

Spēle ir papildus veids, kā skolēniem apgūt zināšanas par veselību. Eksperti uzskata, ka šobrīd skolēnu vidū tās ir pārāk zemas. Taču veselībpratībai, par kuru arvien vairāk sāk runāt Latvijas skolās, ir liela nozīme.

“Ir pētījumi, kas parāda, ka vesels skolēns ir priecīgs, aktīvs, viņam ir labāki mācību sasniegumi. Ja viņam ir labāki mācību sasniegumi, viņam ir mazāk stundu kavējumi, viņam ir prieks nākt uz skolu un viņš ir arī veiksmīgs savā turpmākajā dzīvē. Tā kā veselība ir visa pamats,” saka RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docētāja Aira Aija Krūmiņa.

Savukārt “Mammām un tētiem” vadītāja Inga Akmentiņa – Smildziņa pauž: “Jāsaka, ka arī mūsdienu vecāki, vismaz daļa, galīgi nav zinoši šajos jautājumos. Un, ja paši nav zinoši, to nespēj nodot bērniem. Šo spēli vajadzētu, es aicinātu, vecākus pašiem izspēlēt. Pašiem pārbaudīt gan savas zināšanas, gan arī tas raisīs idejas, ko vispār ar bērnu vajag pārrunāt.”

Skolās jau ilgāku laiku no stundu sarakstiem ir pazudis arī  priekšmets Veselības mācība, tāpēc otrdien diskusijas dalībnieki  pauda, ka izglītības iestādēs pietrūkst nodarbības, kas saistīti ar veselības mācību, vai arī mācību saturā atsevišķi temati nav gana daudz iekļauti. Tam gan nepiekrīt Izglītības ministrija.

“Pamatā ir mācību priekšmets sports un veselība. Kur ne tikai sports, bet arī mācības par savu veselību, par savu ķermeni, kā viņš darbojas, kāpēc viņš tā darbojas, tas ir kodols, kuram apkārt arī citos mācību priekšmetos caurvij arī veselības tematus,” norāda Izglītības ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece.

Vienlaikus, lai nākotnē uzlabotu arī skolotāju spējas par veselības tematiem bērniem stāstīt, noslēgumam tuvojas Veselības ministrija īstenotas bezmaksas apmācības pedagogiem par veselības izglītības jautājumiem.