Pretrunīgi vērtētā Rēzeknes āra baseina pirmā sezona tiek uzskatīta par veiksmīgu

0 Komentāru

Par kopumā veiksmīgu tiek uzskatīta iepriekš pretrunīgi vērtētā un šogad atklātā Rēzeknes baseina pirmā sezona.

No citiem Latvijas baseiniem to atšķir fakts, ka tas atrodas zem klajas debess, līdz ar to arī ar salīdzinoši īsu ekspluatācijas laiku. Tas radījis šaubas par tā būvniecībā ieguldīto līdzekļu lietderīgu izmantošanu. Būvēt nojumi vai kupolu, lai sezonu pagarinātu, Rēzeknes dome neplāno, tā vietā solot citu risinājumu.

Rēzeknes baseins apmeklētājiem pieejams vēl tikai līdz svētdienai, 17. septembrim. Pēdējie apmeklētāji vēl izbauda peldi zem rudenīgajām debesīm.

Vairāk nekā miljonu izmaksājušais baseins, no kura lielāko daļu sedza valsts, uzmanības centrā nonāca ar Latvijas klimatiskajiem apstākļiem izaicinošu risinājumu. Tas ir zem klajas debess.

Baseinu atklāja maijā. Par spīti lietainajai vasarai, atbildīgo amatpersonu vērtējumā tas esot attaisnojis pirmā gada apmeklējumu.

Baiba Širina
SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne” pārstāve

Maijs nebija tas raženākais mēnesis, tikko bijām atvērušies, bet ļoti labi gāja.

Aleksandrs Bartaševičs
Rēzeknes domes priekšsēdētājs (“Saskaņa”)

Ienākumi pirmajā mēnesī bija 2 000 eiro, otrajā mēnesī 8 000 eiro, un tad 16 000 eiro ienākumi no maksas pakalpojumiem, ko sniedz baseins.

Baseina apmeklētāju skaitu ierobežo skapīšu skaits. To ir 200. Kā LNT apgalvo baseina vadītāja, – bijušas dienas, kad tie visi aizņemti.

Baiba Širina
SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne” pārstāve

Mēs saucām papildus personālu, jo vienu brīdi nespējām kvalitatīvi un ātri šo pakalpojumu nodrošināt. Tāpēc saucām papildus cilvēkus recepcijā, kas varētu palīdzēt viens otram

Nākošnedēļ sezona beigsies un atsāksies tikai nākamā gada maijā. Bez iespējas peldēt vietējie gan nepalikšot. Pilsētā ir divi slēgtie baseini.

Savu statusu Rēzeknes baseins mainīt neplāno, tas joprojām būs atklātais. Taču, lai pagarinātu sezonu, vēso ūdeni plānots mainīt ar karstu. Rēzeknes domē apgalvo, ka tas neko nemaksās. Ūdeni sildīs blakus esošā halle.

Kad tas notiks šobrīd nav zināms. Caurules uz baseinu izbūvētas jau iepriekš, bet halles tapšana atkarīga no finansējuma. Arī tur tiek cerēts uz valsts atbalstu.
Aleksandrs Bartaševičs
Rēzeknes domes priekšsēdētājs (“Saskaņa”)

Es uzskatu, ka tā ir priekšrocība atklātā baseinā peldēties. Gaiss ir svaigāks un mitrums zemāks, nekā aizklātās telpās. Tie ir plusi, kurus gribam izmantot.

Peldētājs Igors šādam risinājumam piekrīt daļēji, šauboties, vai ziemā ar siltu ūdeni vien pietiks.

Igors
Peldētājs

Šādos gadījumos parasti vismaz daļa baseina ir slēgta un otra daļa ārā. Tātad no siltuma vēsumā. Šis būtu labākais variants.

Taču vismaz reizi pamēģināt viņš būs ar mieru. Bet šobrīd jau gatavs atsākt peldēt pa vecam, – kādā no slēgtajiem baseiniem.

0 Komentāru