Pretēji valdības solītajam, daļai iedzīvotāju nākamgad ienākumi tomēr samazināsies

23 komentāri

Īsi pēc nodokļu reformas pieņemšanas atklājies, ka pretēji valdības solītajam, daļai iedzīvotāju nākamgad ienākumi tomēr samazināsies. Zaudējums ir pāris eiro mēnesī, taču tas skars nabadzībai visvairāk pakļauto sabiedrības grupu – ģimenes ar vienu apgādnieku. Tagad tiek domāts par pabalstu celšanu viņiem.

Pieņemot nodokļu reformu, viens no galvenajiem tās autoru solījumiem bija, ka tiks mazināta sociālā nevienlīdzība un zaudētāju no reformas nebūs, jo detalizēti analizēta nodokļu izmaiņu ietekme uz dažādām sabiedrības grupām.

Taču tagad tapis zināms, ka nākamgad, kad izmaiņu ietekmi katrs varēs sajust darba algā, būs mājsaimniecības, kur ienākumi saruks. Turklāt runa nav par dažiem simtiem ļoti turīgu cilvēku, bet gan ģimenēm ar diviem, trim vai vairāk bērniem, kur ir viens apgādnieks, kura ienākumi mēnesī ir līdz 700 eiro. Par to var pārliecināties Swedbank finanšu institūta izveidotajā darba algu kalkulatorā, kas salīdzina šogad saņemto, ar potenciālo algu nākamgad.

Atkarībā no apgādājamo skaita un algas lieluma, mēnesī zaudējums svārstās no pāris centiem, līdz vairāk nekā 3 eiro.

Par zaudētajiem var saukt ne tikai vientuļos vecākus, bet arī ģimenes, kur viens no vecākiem nestrādā, un līdz ar to nevar izmantot par bērniem pieejamos nodokļu atvieglojumus.

Lai arī summas var likties nelielas, tieši vientuļie vecāki ir nabadzībai visvairāk pakļautā sabiedrības grupa, pat lielākā mērā nekā pensionāri.

Par to, ka aptuveni 10 tūkstoši ģimeņu reformas rezultātā zaudēs daļu ienākumu, TV3 ziņām atzina arī uzrunātie politiķi. Viņi gan uzsver, ka ar nodokļu izmaiņām šiem cilvēkiem palīdzēt nevar, tam esot citi risinājumi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl