Komentāri

Pret Eiropas platuma dzelzceļa Rail Baltica izbūvi tagad vairs neiebilst neviena pašvaldība, tā šodien paziņoja projekta virzītāji. Saskaroties ar iedzīvotāju protestiem, Rail Baltica plānotais maršruts ticis rūpīgi pārstrādāts, un tagad skars uz pusi mazāk privātīpašumu, nekā bija plānots iepriekš.

Pavasarī, kad sākās Rail Baltica dzelzceļa projekta sabiedriskā apspriešana, tas izraisīja asu protestu vilni no cilvēkiem, kuri pēkšņi saprata, – paaudžu paaudzēs apdzīvotajai dzimtas mājai tagad pāri ies sliedes. Īpaši satraukti bija mārupieši, kuru novadā atrodas lidosta Rīga, un attiecīgi arī īpaši intensīvi izmantojamais sliežu ceļa atzars. Pēc asajiem protestiem dzelzceļa līnijas plānotāji sāka meklēt kompromisus, un tagad, kā paši uzskata, tos arī ir atraduši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

“Ir sasniegts atbalsts iedzīvotāju un pašvaldību vidū trasei kopumā. Ja mēs martā runājām par daļēju “jā”, “nezinu” un “nē”, tagad mēs runājam kopumā par “jā” visā Latvijas teritorijā,” teic Rail Baltica Latvia pārstāvis Neils Balgalis.

Piemēram, tagad plānots dzelzceļa līnija skars 1000 privātu zemes gabalu, nevis 2000, kā bija plānots iepriekš. Rail Baltica pārstāvji stāsta, ka sabiedriskās apspriešanas laikā nācies meklēt arī daudz kompromisu starp iedzīvotāju interesēm un vides aizsardzību. Kā piemēru viņi minēja Eiropas līmenī aizsargāto Vitrupes ieleju Ziemeļlatvijā. Nācies izvēlēties starp vistaisnāko variantu, kas būtu pamatīgi papostījis dabu, un netālā Svētciema iedzīvotāju dusmām, kuri kategoriski iebilda pret dzelzceļa būvēšanu tuvu viņu mājām.

Šobrīd tiek apkopotas no iedzīvotājiem saņemtās ziņas un pilnveidots ziņojums par dzelzceļa ietekmi uz vidi. Nākamā gada martā oficiālie lēmumi par Rail Baltica izbūvi būs jāpieņem pašvaldībām, bet pēc tam vēl vairāki gadi plānoti projektēšanai un īpašumu, pār kuriem vedīs sliežu ceļš, atsavināšanai. Eiropas standarta dzelzceļa līnijai no Tallinas uz Kauņu caur Rīgu jābūt izbūvētai 2025. gadā.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl