Pret Covid-19 vakcinētie kruīza kuģa pasažieri sašutuši par prasību aizpildīt “Covidpass”

2 komentāri

Tūristi Rīgas pasažieru ostā kurn par prasību aizpildīt robežšķērsotājiem obligātās “Covidpass” veidlapas – izskan jautājumi, vai šis dokuments līdz ar vakcinācijas sertifikātu ieviešanu tagad nav kļuvis lieks, vēsta TV3 Ziņas.

Rīgas Pasažieru ostā skaidro, ka vairākas reizes saņemti zvani un e-pasti gan no kuģa operatoriem, gan no paša kuģa vadības ar jautājumiem un neizpratni par Latvijas prasību aizpildīt “Covidpass” papildus jau esošajiem Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem dokumentiem. Uz šā kuģa, kas šorīt ienāca Rīgas ostā, ir vairāk nekā 500 pasažieru, lielākā daļa – vācu pensionāru. Turklāt visi ir vakcinēti pret Covid-19!

Ilze Nelis, kuģa aģente

“Lielākā problēma, ka “Covidpass” nevar mierīgi aizpildīt mājās, jāpilda ceļā. Reāli cilvēki sēž uz kuģa, viņiem nav mazbērnu vai bērnu, kas varētu palīdzēt, kuģa apkalpe palīdzēja pildīt simtiem sertifikātu, printēt ārā, jo Latvijas prasība – sertifikātam jābūt telefonā vai izdrukātā veidā!”

“Lielākā daļa pasažieru nerunā angliski, viņiem ir apliecinājums, ka viņi ir vakcinēti, jo uz kuģa nelaižam nevienu, kas nebūtu vakcinēts!” teica kruīza kuģu apkalpošanas speciāliste Klauss Gruška.

Ostas robežsardze pēc savas iniciatīvas ir nākusi pretī un atļāvusi “Covidpass” pildīt tikai tiem, kuri nokāps krastā.

“Viņi dodas ekskursijās ar organizētiem autobusiem, iekāpšana tikai caur aizmuguri, nav kontakta ar šoferi, ap 50 cilvēku dosies uz Vecrīgu ar kājām, riteņiem,” stāsta Rīgas Pasažieru ostas tehniskais direktors Arnis Šmuksts.

Pēc TV3 Ziņu rīcībā esošās informācijas, Lietuva ir atcēlusi šo prasību par “Covidpass”, Igaunija jau sen atcēlusi, un Latvija ir pēdējā, kam palikusi šī prasība.

Ostā uzsver, ka birokrātisko normu dēļ kuģu operatori Latvijai metīs līkumu, kā rezultātā būs mazāk tūristu un peļņas vietējiem uzņēmējiem.

2 komentāri