Premjers skeptisks par iespēju piedzīt no Streļčenoka KNAB tiesvedībās zaudēto naudu

Komentāri

Ministru prezidents Māris Kučinskis negrasās vērsties pret pašreizējo KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku, lai mēģinātu no viņa piedzīt naudas summas, ko tiesa piespriedusi par labu atbrīvotajiem biroja darbiniekiem.

Ar šādu aicinājumu pie Kučinska nedēļas sākumā vērsās viena no atbrīvotajām amatpersonām, kura lēš, ka tiesāšanās ar biroja darbiniekiem nodokļu maksātājiem izmaksājusi ap 50 tūkstošiem eiro. Valsts pārvaldes eksperts gan TV3 Ziņām norādīja – prasīt atlīdzināt zaudējumus par kļūmīgiem lēmumiem ir iespējams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kārtējās KNAB briestošās nesaskaņas publiskajā telpā izlauzās 2013. gada pavasarī, kad, veicot ierēdņu izvērtējumus, vairākām vadošām korupcijas apkarotājām biroja jaunā priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vadītā komisija piešķīra ļoti sliktas atzīmes. Tas kalpoja kā pirmais solis ceļā uz Jutas Strīķes, Ilzes Dravenieces un Diānas Kurpnieces atlaišanu. Viņas ar šādu biroja vadības rīcību nesamierinājās un vērsās tiesā, bet viņu piemēram sekoja citi KNAB darbinieki. Šā gada vasarā starp biroju un tā darbiniekiem bija 15 aktīvas tiesvedības, gan par atlaišanu, gan negodīgu prēmēšanu, gan citiem aizskārumiem. Vairākās no tām birojs jau zaudējis. Piemēram, oktobra sākumā stājās spēkā tiesas spriedums, ar kuru par labu Draveniecei piedzīti aptuveni 35 000 eiro par piespiedu kārtā tiesāšanās laikā kavēto darbu.

Ilze Draveniece:

Tiesājoties ar biroju, vērsu amatpersonu uzmanību uz to, ka KNAB tiesvedībās tiks radīti milzu zaudējumi birojam, kā arī uz Streļčenoka prettiesiskajiem lēmumiem. Kā mēs redzam, nekas nav darīts un neviens nav pat pievērsis uzmanību notiekošajam birojā.

Mēģinot šo bezdarbību pārtraukt, viņa vērsusies pie KNAB uzraugošā premjerministra ar iesniegumu, prasot regresa kārtībā tiesāšanās radītos zaudējumus piedzīt no Streļčenoka un citu atbildīgo personīgajiem līdzekļiem. Viņa izrēķinājusi, ka tiesāšanās birojam līdz šim radījusi vismaz 50 000 eiro zaudējumus – tā ir gan viņai pietiesātā summa, gan mazākas summas, kuras līdz šim izcīnījuši viņas kolēģi. Turklāt Draveniece prognozē, ka, noslēdzoties pārējām tiesvedībām, biroja zaudējumi varētu dubultoties. Tomēr pats KNAB to komentē skopi. No biroja pārstāves teiktā noprotams, ka iestāde, par spīti tiesas spriedumam, joprojām pastāv uz savu taisnību.

KNAB taisnojas, ka tolaik vēl neatlaistā Strīķe, vadot biroju Streļčenoka prombūtnes laikā, esot nepamatoti anulējusi kādu Draveniecei piespriestu disciplinārsodu, kas būtu pamatojis viņas atlaišanu. Tiesa gan šo biroja argumentu nav atzinusi par vērā ņemamu. Premjers Māris Kučinskis TV3 Ziņām savukārt norādīja, ka Dravenieces iesniegums ir saņemts un pašlaik tiek analizēts. Noprotams, ka Kučinskis nav noskaņots vērsties pret Streļčenoku.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Lasi vēl