Premjers: Lēmuma valstī izsludināt ārkārtējo situāciju pamatā ir mērķis turēt skolas atvērtas un klātienē strādājošas

5 komentāri
Premjers: Lēmuma valstī izsludināt ārkārtējo situāciju pamatā ir mērķis turēt skolas atvērtas un klātienē strādājošas
SKIRMANTE BAĻČIŪTE, 900 SEKUNDES

Lēmuma valstī izsludināt ārkārtējo situāciju pamatā ir viens galvenais mērķis, uz kā viss balstīts, – turēt skolas atvērtas un strādājošas bērniem klātienē, pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc piektdien, 8.oktobrī, notikušās Ministru kabineta ārkārtas sēdes.

Premjers pēc valdības sēdes atzina, ka lēmuma valstī izsludināt ārkārtējo situāciju pamatā ir viens galvenais mērķis, uz kā viss balstīts, – turēt skolas atvērtas un strādājošas bērniem klātienē.

“Lai mēs varētu panākt mērķi, ka skolas varētu darboties klātienē, mēs esam pieņēmuši virkni ļoti stingru ierobežojumu, kas skars tieši sabiedrības nevakcinēto daļu. Mums, protams, mērķis ir panākt, ka šie vēl nevakcinētie cilvēki vakcinētos, šādā veidā kopīgiem spēkiem uzvarot vīrusu un, protams, atslogojot procesā mūsu slimnīcu kapacitāti, lai mediķi varētu pilnvērtīgi turpināt sniegt visai sabiedrībai nepieciešamo palīdzībi, kas šobrīd [..] ir apdraudēta,” sacīja Kariņš.

Kariņš pauda, ka Latvijā varēs pēc iespējas ātrāk samazināt slimības izplatību, ikdienā cilvēkiem reducējot kontaktēšanās apjomu, kā arī vakcinējoties.

Ministru prezidents mudināja ikkatru, kurš vēl nav pieņēmis lēmumu vakcinēties, nekavēties un pieņemt šo lēmumu. “Šobrīd krīze ir vissmagākajā punktā, kādā tā mūsu valstī ir bijusi. Tagad ir laiks vakcinēties – nav ko gaidīt,” sacīja politiķis.

Kā ziņots, Ministru kabinets piektdien nolēma no pirmdienas uz trim mēnešiem izsludināt valstī ārkārtējo situāciju, nosakot virkni ierobežojumu gan vakcinētām, gan nevakcinētām personām.

5 komentāri