Preces bez iepakojuma – utopija vai reāls nākotnes plāns? Piedāvā SEB banka

Pasaulē arvien vairāk runā par videi nekaitīgu iepirkšanos, jo pieaugošā preču patēriņa dēļ palielinās arī atkritumu daudzums, ko atstājam aiz sevis. Liela daļa šo atkritumu dabā sadalās ļoti lēni vai nesadalās vispār, tāpēc tikai no mūsu ikdienas izvēlēm ir atkarīgs tas, vai spēsim samazināt augošos atkritumu kalnus. Viens no variantiem, kā dzīvot zaļāk, ir iegādāties preces bez iepakojuma.

Patiesībā nemaz ne tik senā pagātnē bija pašsaprotami doties uz veikalu ar savu iepirkumu  maisiņu un burku krējumam vai pienam, kā arī citas preces, līdzīgi kā tirgū, tika nosvērtas un līdzņemšanai ietītas papīrā. Taču šodien teju katra prece ir iepakota, jo iepakojums ir tas, ar kura palīdzību zīmols izceļas un mēģina iekarot pircēja simpātijas. Patiesībā ir iespējams iepirkties arī citādi, proti, izvēlēties preces bez iepakojuma īpašos veikalos, kuru skaits lēnām, bet neatlaidīgi pieaug. Arī lielās veikalu ķēdes savā piedāvājumā pamazām sāk ieviest preces, kuras var iegādāties vai atkārtoti iepildīt un iesvērt līdzi paņemtos traukos. Tomēr ne visur šāds variants ir pieejams, tāpēc nākamais, ko varam darīt – izvēlēties preces tādā iepakojumā, ko iespējams nodot pārstrādei.

Par citiem veidiem, kā veidot labāku nākotni, mainot iepirkšanās paradumus, uzzini, skatoties raidījumu ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.