12 komentāri
Prāta Vētra šogad Ukrainā koncertus neplāno sniegt; grupas pārstāvji skaidro – kāpēc?
Foto: LETA

Latviešu grupa Prāta Vētra, kas nupat noslēgusi sava jaunā albuma koncertturneju, šogad plāno vēl sniegt koncertus Krievijā un Lielbritānijā, portālam Skaties.lv pauda grupas pārstāve Aija Auškāpa. Prāta Vētras fani no Ukrainas uzskata, ka koncertu nesniegšana Ukrainā, kā tas bijis citus gadus, ir savas pozīcijas paušana arī politiski. Portāls Skaties.lv vaicāja pašiem grupas pārstāvjiem – vai tas tā tiešām ir?

”Koncertu šogad nebūs, lai arī iepriekšējās tūrēs Kijevā tie vienmēr ir bijuši. Iepriekš bija trīs koncerti, pirms diviem gadiem Prāta Vētra viesojās arī pilsētas svētkos Vinnicā,” portālam Skaties.lv stāsta kāda ukrainiete Svetlana, kas līdz šim bijusi liela Prāta Vētras koncertu mīļotāja. Svetlana uzskata, ka ar lēmumu nesniegt koncertus Ukrainā ”viss ir skaidrs”. Šogad viesojoties Rīgā, Svetlana neapmeklēja nevienu Prāta Vētras koncertu, lai arī tāda iespēja bija, norādot, ka ”es tomēr ticu, ka puiši līdz galam nav atklāti, un tas viss tomēr ir lielas naudas dēļ.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Draudzība ar agresoru un novēršanās, neņemot vērā, ka te būtu lieli ieņēmumi – arī tā gadās. Iespējams, ka izsakos pārāk skarbi, taču man personīgi tas ir nepieņemami,” norāda ukrainiete. “Vienkārši esmu dziļi vīlusies, jo tā bija mana vismīļākā grupa,” viņa piebilst.

”Un vēl interesanti, ja agresīvi noskaņotā Krievija uzbruks Latvijai vai sāks ”nogriezt” Latvijas teritorijas daļas un nogalināt cilvēkus, ko tad? Vai tad arī brauks uz Maskavu sniegt koncertus?” tik skarbi izsakās Svetlana, kuras valstī plosās karš.

Prāta Vētra visu pamato ar pieprasījumu

Tikmēr Prāta Vētras pārstāve Aija Auškāpa norāda, ka, iespējams, Ukrainā koncerti būs nākamgad. Atbilde jautājumam par to, kādēļ tieši Krievija un Lielbritānija izvēlētas par valstīm, kur sniegt koncertus un kā grupa var komentēt Ukrainas fanu satraukumu, Prāta Vētras pārstāve Aija Auškāpa grupas vārdā atbild kodolīgi:

Aija Auškāpa, Prāta Vētras pārstāve:

Tuvākās uzstāšanās plānotas Lielbritānijā un Krievijā, bet nākamgad – Anglijā, Īrijā un, iespējams, Polijā, Ukrainā, Somijā un Lietuvā. Visa informācija par koncertu norises vietām un laikiem atrodama pratavetra.lv. Koncertu iespējamo norisi kādā valstī nosaka pieprasījums pēc grupas uzstāšanās, kā arī vietējā koncertorganizatora piedāvājums.

”To mēs nevaram zināt, varbūt, ka tiešām Ukrainā ir mazāks pieprasījums pēc koncertiem. Taču es stipri šaubos, ka tas tā varētu būt,” pauž mūzikas apskatnieks Uldis Rudaks.

Mūzikas žurnālists: Tās varētu būt bailes

Foto: LETA

Foto: LETA

Uldis Rudaks, mūzikas apskatnieks:

Neesmu ļoti sekojis līdzi Prāta Vētras izteikumiem pēdējā laikā. Taču, kā noprotams, – ja jau viņi ir “nost” no politikas un, neskatoties uz Latvijas un Krievijas attiecībām, var koncertēt Krievijā, pat kā ”hedlaineri” lielos festivālos, man šķiet, ka viņiem nebūtu pamata nekoncertēt Ukrainā. Galu galā, ja viņi norobežojas no politikas un uzskata, ka Krievijā jākoncertē, jo viņi ir mākslinieki, un uzstājas visur, kur ir pieprasīti – kādēļ Ukraina ir apdalīta? Vai tās ir bailes, ka, koncertējot Ukrainā, viņiem nebūs tik daudz koncertu Krievijā? Varbūt, ka drīzāk tā.

Kā piemēru U. Rudaks min Krievijas grupu Mashina Vremeni, kas ieguva diezgan negatīvu rezonansi Krievijā pēc uzstāšanās Ukrainā. ”Krievijā tas ļoti nepatika. Viņiem tika cits pēc cita atcelti koncerti un bez maz vai aizliedza uzstāties vispār,” pauž U. Rudaks.

Eksperts: Latvieši vienalga turpinās mīlēt Prāta Vētru

Komunikācijas un zīmolu veidošanas eksperts Andris Rubīns portālam Skaties.lv norāda, ka, visticamāk, Latvijas Prāta Vētras fanus lēmums šogad nekoncertēt Ukrainā pārāk neietekmēs, un lielākā daļa Latvijas fanu arī turpinās mīlēt šo grupu.

Andris Rubīns, reklāmas aģentūras DDB vadītājs:

Tā ir viņu izvēle. Daudziem tas šķiet gļēvi vai neatbilstoši mūsdienām, kad visiem par visu ir jāizsakās un jābūt ekspertiem visās jomās. Viņu izvēle ir koncentrēties uz mūzikas radīšanu. Es respektēju viņu nostāju.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka koncertu apmeklējums gan nerāda, ka šis lēmums būtu “nogalinājis” viņu fanu loku. Tiesa gan, iespējams, ka kaut kāda daļa auditorijas vairs nejūt to 150% mīlestību, kā tas bijis pirms tam,” pauda A. Rubīns.

Jāpiebilst, ka Prāta Vētras koncertturneja šogad pulcējusi rekordlielu apmeklētāju skaitu – piemēram, Rīgā vien noslēguma koncertā pulcējās 100 tūkstoši cilvēku, no kuriem 45 tūkstoši bija fani ar biļetēm, bet 55 tūkstoši – skatījās koncertu internetā vai otrpus koncerta norises vietas nožogojumam.

Daudzi cilvēki, piemēram, mikroblogošanas vietnē Twitter, nav viennozīmīgi uztvēruši Prāta Vētras pēdējās koncertu izvēles vietas. ”Tviterī cilvēki neviennozīmīgi uztvēra šo soli. Un daudzi ir aizvainoti,” novērojis zīmolu eksperts.

Tāpat fakts ir tas – jo skaidrāk kāda grupa vai indivīds pauž savu viedokli, jo vairāk būs ”par” un ”pret” viedokļu. ”Šajā situācijā, ka Krievija un Ukraina nav draudzīgas valstis, jebkuram ir kaut kāds viedoklis un attieksme. Tā ir viņu lieta. Acīmredzami viņiem šķiet būtiski saglabāt iespējas attīstīties, gūt ienākumus tur, kur viņi ir pieprasīti. Ne jau viņi brauc propagandēt ieročus. Tādēļ viņus saprotu gan kā cilvēks, gan kā uzņēmējs. Tā ir mūsu brīvība, mēs dzīvojam brīvā valstī, un mums ir brīvība darīt to, kā mēs to vēlamies,” pauda A. Rubīns.

Foto – Prāta Vētras koncerts Rīgā

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl