Komentāri

Saeimas deputāti neapmierināti ar Veselības ministrijas kavēšanos ieviest olšūnu donoru reģistru, tāpēc vērsīsies pie Ministru prezidenta Māra Kučinska.

Olšūnu donoru reģistrs nepieciešams, lai varētu zināt, cik reižu sievietes ziedo dzimumšūnas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik tas nav iespējams, jo Latvijā ir sešas mākslīgās apaugļošanas klīnikas, bet nav vienota donoru reģistra.

Izskatot grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, šim jautājumam otrdien, 17. oktobrī, atkārtoti pievērsās Saeimas Sociālo lietu komisija.

Speciālisti norāda, ka pārāk bieža dzimumšūnu ziedošana var kaitēt sievietes veselībai. Par olšūnu ziedošanu pienākas kompensācija – aptuveni 500 līdz 900 eiro. Lai gan par šo jautājumu runāts jau gadiem, Veselības ministrija joprojām nav izstrādājusi donoru reģistru, par to izpelnoties deputātu pārmetumus.

Aija Barča
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja, ZZS

Uz šodienu, kamēr reģistrs nav kopīgs visām sešām šīm ārstniecības iestādēm, ir ļoti iespējams, ka sievietes, kuras ir arī gados ļoti jaunas, kļūst par olšūnu donorēm vairākās ārstniecības iestādēs. Lai šo praksi pārtrauktu un būtu skaidrība Latvijā kopumā – mēs jau diezgan ilgi cīnāmies ar Veselības ministriju, lai šāda kopīga datubāze būtu.

Likuma grozījumos joprojām ir paredzēts arī olšūnu ziedošanas aizliegums nedzemdējušām sievietēm, par ko pērn pie Saeimas notika skaļi protesti. No aizlieguma atteikties rosinājusi veselības ministre Anda Čakša, bet Saeimas atbildīgajā komisijā šis jautājums vēl nav skatīts.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl