Prakse un darba iespējas! Karjeras diena pulcē simtiem studentu un jauniešu

0 Komentāru

Vairāk nekā 100 uzņēmumu un vairāki tūkstoši jauniešu šodien tikās Rīgas Tehniskās Universitātes rīkotajā Karjeras dienā!

Apmeklētāju vidū ne vien galvaspilsētas un pierīgas iedzīvotāji, bet arī grupas no Daugavpils, Jēkabpils un citiem Latvijas reģioniem, turklāt pirmo gadu par praksi un darbu aktīvi sākuši interesēties arī vidusskolu, profskolu un tehnikumu audzēkņi.

Prakse un darba iespējas – tie ir divi jauniešus interesējošie jautājumi. Šogad Karjeras dienā piedalās 120 uzņēmumi, kas pārstāv 27 dažādas nozares. Ja iepriekš ar uzņēmumiem vēlējās tikties pārsvarā studenti, šogad tiem pievienojas arī citi jaunieši.

Liela loma jauniešu piesaistē ir karjeras darba koordinatoriem, kuri mudina skolēnus un profskolu audzēkņus domāt par profesiju savlaicīgi.

Līdzīgi kā vakanču gadatirgū arī karjeras dienā jaunieši novērtē iespēju satikt potenciālos prakses un darba devējus klātienē un izrunāt visus interesējošos jautājumus aci pret aci.

Daudzi jaunieši uzņēmējiem vaicā, kā varēs attīstīties nākotnē un interesējas arī par starptautiskiem sadarbības partneriem un darba iespējām ārzemēs. Daudzus priecē plaši pārstāvētais IT uzņēmumu loks, citiem tā ir vilšanās.

Savukārt uzņēmumi Karjeras dienā ievāc simtiem anketu no potenciālajiem praktikantiem un darba ņēmējiem.

Uzņēmumi gan atzīst, ka daudziem jauniešiem ir pārāk lielas cerības un prasības attiecībā uz algu, kas daudzkārt pārsniedz to, ko piedāvā nepieredzējušam darbiniekam.

 

0 Komentāru