Pozitīvu Covid-19 testu gadījumā “airBaltic” ļaus pasažieriem mainīt biļetes

1 komentārs
Pozitīvu Covid-19 testu gadījumā “airBaltic” ļaus pasažieriem mainīt biļetes
IEVA LEINIŠA, LETA

Cilvēkiem, kuriem, dodoties uz Latviju no piektdienas obligātie Covid-19 testi būs pozitīvi, Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” izdos dāvanu kartes biļešu vērtībā, lai pasažieris var iegādāties jaunu biļeti, kad varēs atkal lidot, aģentūra LETA noskaidroja kompānijā.

Savukārt, ja pasažierim iekāpšana lidmašīnā atteikta, jo viņš nav spējis uzrādīt apliecinājumu par negatīvu testu, biļešu maiņa vai naudas atmaksāšana tiek veikta atbilstoši iegādātās biļetes nosacījumiem.

Lidsabiedrības pārstāvji norādīja, ka “airBaltic” turpina sadarboties ar atbildīgajām iestādēm, un pašlaik ir veiksmīgi sagatavojusies, lai visās ārstacijās virszemes apkalpošanas personāls spētu veikt pārbaudes par negatīva testa apliecinājumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.

Vienlaikus tiek pieļauts, ka, līdzīgi kā ieviešot citus noteikumus, to darbības pirmajās dienās atsevišķi pārpratumi ir iespējami. Uzņēmuma personāls līdz ar to pastiprināti apņēmies sekot līdzi tās partneru darbam.

Par aktuālajiem ceļošanas noteikumiem “airBaltic” pasažierus informē tās mājaslapā, e-pasta aicinājumā reģistrēties lidojumam, kā arī SMS veidā. Neskaidrību gadījumā pasažieri tiek aicināti sazināties ar uzņēmumu.

Tāpat, ņemot vērā, ka pašlaik noteikumi dažādās valstīs atšķiras un bieži mainās, “airBaltic” līdz ar to aicināja vienmēr iepazīties ar aktuālāko informāciju.

Kā ziņots, no piektdienas, ieceļojot Latvijā, ikvienam būs jāuzrāda izziņa par negatīvu Covid-19 testu, kam vajadzēs būt veiktam ne senāk kā pirms 72 stundām.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā vienlaikus ar līdzīga regulējuma ieviešanu Lietuvā un Igaunijā.

“airBaltic” pagājušajā gadā pārvadāja 1,34 miljonus pasažieru, kas ir par 73% mazāk nekā 2019.gadā.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību “airBaltic” kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 3,86%.

1 komentārs