Pozitīvi! Pateicoties cilvēku atsaucībai, bēglis Tariks no pirmdienas sāks strādāt

23 komentāri

Priecīga vēsts no Tarika – Irākas bēgļa, par ko nesen vēstījām mūsu ziņās. Par spīti daudzu svešvalodu zināšanām un oficiāli iegūtam bēgļa statusam, viņam nebija iespējas Latvijā atrast darbu un uzturēt savu ģimeni. Pateicoties līdzcilvēku atsaucībai, Tariks pirmdien sāk strādāt Rīgas apgabaltiesas kafejnīcā.

Kad pirms nedēļas vēstījām par Tariku, bēgli no Irākas, noskaņojums bija visai drūms. Saņēmušam Latvijā oficiālu bēgļa statusu un tam pienākošos 139 eiro mēnesī, viņam bija jāpamet bēgļu centrs Muceniekos. Taču darbu viņam nedeva – pat grīdas neļāva mazgāt, jo nebija latviešu valodas, lai gan krieviski Tariks runā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laimi viņš centās meklēt Vācijā, taču arī tur saņēma atteikumu, jo pirmā reģistrācijas valsts bijusi Latvija. Par to Labklājības ministrija vēl paziņoja, ka Tariks pats savā neapskaužamajā situācijā vainojams, un tas bija pēdējais piliens aktīvistu grupai ”Gribu palīdzēt bēgļiem”.

Tās pārstāvis Egils Grasmanis sociālajos tīklos ministrijai pieprasīja atvainoties Tarikam – cilvēkam, kurš bez maksas piesedzis mūsu sistēmas trūkumus un piestrādājis par tulku, kad bijis vajadzīgs saprasties ar citiem bēgļiem. Atsaucās līdzcilvēki, un Tarikam jau bija četri darba piedāvājumi.

“230 eiro man jāmaksā par dzīvokli, vēl 70 – par komunālajiem. Vēl ceļš jānosedz… Darbā man solīja 400 eiro. Nav daudz, bet sākumam pietiks. Cilvēki saka, ka negribam strādāt. Gribam! Bet pie tādas algas nevar dzīvot. Man ir seši bērni un sieva. Ja pasaukšu viņus, man nav ne vietas, ne iespēju viņus uzturēt. Nākotnē ceru atvērt pats savu kafejnīcu,” saka Tariks.

“Tas pierāda, ka nav viss tik slikti, kā krāsots. Pēc aptaujām cilvēki it kā visi ir negatīvi pret bēgļiem, bet liela daļa tomēr ir palīdzēt griboši. Jāspēj arī to izmantot! Tie ir cilvēki, kuri atvērti dažādībai, ceļojuši, saprot, ka ir arī cita ādas krāsa un kultūra – no tā nav obligāti jābaidās,” norāda aktīvistu grupas ”Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvis.

Tariks pirmdien sāks strādāt kafejnīcā Rīgas apgabaltiesā. Sākumā kā pavāra palīgs, bet reizi nedēļā būšot atbildīgs arī par irākiešu virtuves ēdieniem.

TOP komentāri

 • savadi
 • Mirdza Upesleja
  +6 +6 0

  Mirdza Upesleja

  Latviešiem nav nekādu pienākumu pret irākiešiem un arābiem kopumā!
  Šį persona Muceniekos bija tulks? Un? Mucenieki ir Latvijā un tulka pakalpojumi bija nepieciešami viņa tautiešiem ne vietęjiem,tā kà pakalpoja savęjiem izpalįdzįgais Tariks
  Ak,un jůs sakiet,ka grasās viņš atvęrt kafejnïcu?! Bet neesot tak naudas pat tik lai šībrīža 6 bęrnus pabarotu
 • Dembelis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl