Komentāri

Lasa bērni. Lasa pieaugušie. Tā savu mērķauditoriju raksturo bibliotēku darbinieki. Apmeklētāju skaits ar katru gadu tajās pieaug, turklāt uz pieprasītākajām grāmatām veidojas pat rindas.

Pirmklasniecei Ievai bibliotēkā nekas nevar traucēt lasīt – nedz klasesbiedri, kuri uzvedas diezgan skaļi, nedz citi apstākļi. Šeit viņa labprāt atgrieztos vēl – šī bija pirmā iepazīšanās reize ar bibliotēku, kurp viņa atnākusi ar savu klasi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Lai ieinteresētu bērnus kļūt par pastāvīgiem bibliotēku apmeklētājiem, to darbinieki aicina viņus kopā ar klasesbiedriem, bet pēc tam mazie jau atnāk kopā ar vecākiem, pat ja mammas un tēti pirms tam bibliotēku nav apmeklējuši. Bērnu gaume gan atšķiras.

“Ir bērni, kas grib fantāziju, fantastiku, bet ir tādi, kuri lasa, kur mazāk lappušu grāmatā. Ne vairāk 100… Bet, ja šī lasīšana tiek veicināta no mazām dienām, nav problēmas paņemt biezāku saturiski vērtīgu grāmatu,” teic Salaspils novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre-metodiķe Evita Gleizde.

Bibliotēkās arvien vairāk paliek arī pieaugušo lasītāju. Ja grāmata ir populāra, cilvēki gatavi gaidīt rindā pat pusgadu. Lasītāju gaume, protams, atšķiras, bet to, ka lasītājiem nāk pie sirds latviešu oriģinālliteratūra, apstiprina arī paši bibliotekāri.

Lauku bibliotēku atbalsta biedrība apkopojusi datus par vislasītākajām grāmatām Latvijas bibliotēkās. Nominācijā “Oriģinālproza” pašas pieprasītākās grāmatas ir Noras Ikstenas “Mātes piens”, Māra Bērziņa “Svina garša”, kā arī Māras Zālītes “Pieci pirksti”.

No “Tulkotās daiļliteratūras” šogad vislasītākie izrādījušies divi populārās īru rakstnieces Lūsindas Railijas romāni “Meitene uz kraujas” un “Lavandu dārzs”. Šajā konkursā par vislasītākajām grāmatām piedalās tikai tie darbi, kas iznākuši iepriekšējos trīs gados. Šoreiz lasītāju viedokli apkopoja 613 pilsētu un pagastu publiskās bibliotēkas, kas ir nedaudz vairāk nekā iepriekšējos gados.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl