Komentāri

Mazākumtautību iedzīvotāju piederības sajūta Latvijai pēdējos gados ir būtiski pieaugusi, tā secināts Kultūras ministrijas pētījumā.

Jaunais pētījums tapis par to, vai un cik liela ir mazākumtautību līdzdalība mūsu valsts “demokrātiskajos procesos”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā telefonintervijā “900 sekundēm” apliecināja ministrijas valsts sekretāra vietniece Inita Pauloviča, piederības sajūta Latvijai ir augusi – gandrīz 84% mazākumtautību pārstāvju jūtas cieši saistīti ar Latviju, kas ir būtiski vairāk nekā pirms pāris gadiem. 2013. gadā šis rādītājs bija 69%.

Uzlabojas arī mazākumtautību iedzīvotāju valodas prasmes – pamatzināšanas ir 16% jauniešu un 30% vecāka gājuma mazākumtautību iedzīvotāju.

Tomēr, kā liecina ministrijas rīcībā esošie dati par šo gadu, 16% mazākumtautību jauniešu joprojām vēlas pamest Latviju, saskatot lielākas iespējas citās Eiropas valstīs.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl