Komentāri

Mazākumtautību iedzīvotāju piederības sajūta Latvijai pēdējos gados ir būtiski pieaugusi, tā secināts Kultūras ministrijas pētījumā.

Jaunais pētījums tapis par to, vai un cik liela ir mazākumtautību līdzdalība mūsu valsts “demokrātiskajos procesos”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā telefonintervijā “900 sekundēm” apliecināja ministrijas valsts sekretāra vietniece Inita Pauloviča, piederības sajūta Latvijai ir augusi – gandrīz 84% mazākumtautību pārstāvju jūtas cieši saistīti ar Latviju, kas ir būtiski vairāk nekā pirms pāris gadiem. 2013. gadā šis rādītājs bija 69%.

Uzlabojas arī mazākumtautību iedzīvotāju valodas prasmes – pamatzināšanas ir 16% jauniešu un 30% vecāka gājuma mazākumtautību iedzīvotāju.

Tomēr, kā liecina ministrijas rīcībā esošie dati par šo gadu, 16% mazākumtautību jauniešu joprojām vēlas pamest Latviju, saskatot lielākas iespējas citās Eiropas valstīs.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl