Potējas gan ģimene, gan kaimiņi: darba devēji aktīvi izmanto mobilos vakcinēšanas autobusus

18 komentāri

Papildu iespēju vakcinēties darba vietās turpmāk nodrošinās arī AS “Veselības centru apvienība”. Iespēju sapotēt darbiniekus piektdien izmantoja zivju pārstrādes uzņēmums “Karavela”, kuriem tā bija jau piektā izbraukuma vakcinācija. Turklāt uzņēmums ļauj potēties ne tikai darbiniekiem, bet arī viņu radiem un kaimiņiem.

“Veselības centru apvienībai” šis ir pirmais mobilais izbraukuma vakcinācijas busiņš, taču izbraukumu grafiks sagatavots jau turpmākajām trim nedēļām. Vienā reizē šeit ir iespējams savakcinēt 50-60 cilvēku.

“Mēs dodamies ne tikai Rīgā, mēs dodamies arī ārpus. Mēs dosimies uz uzņēmumiem, mēs strādāsim visos reģionos,” skaidro “Veselības centru apvienības” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

Pirmais nopietnais izbraukums bija uz zivju pārstrādes uzņēmumu “Karavela”. Vairums pēc potes atnākušo darbinieku kameras priekšā runāt negribēja un pauda – piekrituši vakcinēties tikai apkārtējo spiediena dēļ. Citiem atkal būtisku iebildumu pret potēšanos nebija, taču vairums atzina, – ja ne darba dēļ, tad vakcinēties neietu.

“Baidos par saviem nākotnes bērniem. Daudz ko apkārt stāsta un man bail par to, kas būs pēc tam. Prasīju gan savam ārstam vai varu potēties, varbūt vajag kādas analīzes uztaisīt. Teica – tā kā neesmu alerģiska, nekādām blaknēm nevajadzētu būt. (TV3: Tad jau nav par ko uztraukties?) Laikam jau jā,” teic Anastasija.

“Man sāka samazināties antivielu līmenis, es pirms tam jau pārslimoju Covid-19, man to bija ļoti daudz un nolēmu tikmēr nepotēties. Tagad sāk antivielas samazināties, un kā reiz bija iespēja te sapotēties,” saka Igors.

Zivju pārstrādes uzņēmumā “Karavela” šī ir jau ceturtā vai piektā izbraukuma vakcinācija un pēc tās noslēgšanas potējušies būs jau 90% darbinieku. Uzņēmuma vadība par rādītājiem ir gandarīta, jo, kad potei varēja pieteikties pirmo reizi, interesi par to izrādīja vien 20% kolēģu.

“Mēs cītīgi strādājam pie tā, iepriekš gan skaidrojot, gan stāstot, gan rādot piemērus no tiem kolēģiem, kas izslimoja smagi un tagad kaut kādas sekas viņiem ir. Mēs nākam pretī un ļaujam gan ģimenes locekļiem nākt šeit vakcinēties, gan kaimiņiem,” norāda SIA “Karavela” valdes loceklis Andris Bite.

Uzņēmumā pauž, ka darbinieku radu un draugu potēšana ir kā neliels sociāls atbalsts, ņemot vērā, ka viņu darbības apkaimē publiski pieejamu vakcinēšanās vietu trūkst. Pieteikt mobilos potēšanas izbraukumus var pa tālruni 8828 vai portālā “epoliklinika.lv”.
18 komentāri