Postošas vētras, gadsimta plūdi un negaidīts sniegs – kā mūs šogad “lutinājuši” laikapstākļi?

1 komentārs
Postošas vētras, gadsimta plūdi un negaidīts sniegs – kā mūs šogad “lutinājuši” laikapstākļi?
Vētras postījumi, ko augusta vidū piedzīvoja Saulkrastu iedzīvotāji (TV3 Ziņas)

Septembra pirmajā nedēļā laikapstākļi būs nepastāvīgi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Pēc LVĢMC informācijas, šajā nedēļā Latvijā brīžiem līs un gaisa temperatūra būs visai zema, savukārt nedēļas izskaņā laiks varētu kļūt siltāks.

Nedēļas sākumā, pirmdien, 4. septembrī, laiks būs lielākoties mākoņains un daudzviet pa laikam līs. Diena gaitā pastiprināsies arī ziemeļaustrumu, austrumu vējš, vietām brāzmās sasniedzot 15 līdz 18 metrus sekundē. Neraugoties uz to, ka debesis klās mākoņi, gaiss iesils līdz +13…+18 grādiem, dienvidaustrumu rajonos līdz pat +20 grādiem.

Nedēļas nokrišņi mitēsies un debesis skaidrosies, bet ar ziemeļaustrumu, ziemeļu vējiem Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa. Nakts un rīta stundas būs dzestras: gaisa temperatūra pazemināsies līdz +7…+12 grādiem. Debesīm skaidrojoties, vietām vēl par kādu grādu zemāk, zāles virskārtā iespējamas salnas. Arī dienas vairs nebūs tik siltas kā nedēļas sākumā: maksimālā gaisa temperatūra līdz pat darba nedēļas beigām nepārsniegs +11…+16 grādus.

Savukārt nedēļas otrajā pusē debesis aizklās mākoņi, un daudzviet atkal gaidāms lietus. Ziemeļu puses vējus pakāpeniski nomainīs dienvidrietumu, dienvidu vēji, kas atkal atnesīs siltāku gaisa masu, tādēļ naktis vairs nebūs tik dzestras un arī dienas laikā gaisa temperatūra būs par pāris grādiem augstāka, nedēļas izskaņā sasniedzot +15…+20 grādus.

Šogad septembris nav vienīgais mēnesis, kad sinoptiķi prognozē mainīgus laikapstākļus.

Portāls Skaties.lv lasītājiem piedāvā ieskatīties dažos mirkļos, kad mūs šogad pārsteidza laikapstākļi. Esam piedzīvojušo sniegu pavasarī, negaisu vasarā, kā arī bēdīgi slavenos plūdus Latgalē.

Augusta nogalē spēcīgas lietavas piedzīvoja Latgales iedzīvotāji. Piedzīvotā stihija jau nosaukta par gadsimta plūdiem, – to rezultātā Latgalē applūda vairāki lauki, tika izskaloti ceļi un slēgta satiksme vairākos autoceļu posmos. Ņemot vērā radītos zaudējumus Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgalē tika izsludināts ārkārtas stāvoklis lauksaimniecības sektorā.

Pēc plūdiem daudzviet Latgalē ražas lauki pārvērtušies īstā postažā. Taču ir lauki, kurus plūdi nav iznīcinājuši, un tur jau notikusi ražas novākšana.

Arī Saulkrastu iedzīvotāji šajā vasarā piedzīvojuši ievērojamus vētras postījumus. “Nekas tāds šeit nav redzēts. Par laimi, iztikām bez cilvēku upuriem” – tā par milzu vētru, kas augusta vidū plosījās Saulkrastos, saka vietējie iedzīvotāji.

Neierasti laikapstākļi šogad novēroti arī citviet Latvijā! Skaties.lv piedāvā ieskatu dažās no situācijām

Otrdien, 22. augustā, Kolkas iedzīvotājus rīta agrumā pārsteidza liels krusas daudzum. 

Skaties.lv jau vēstīja, ka šā gada vasarā aizvadīts aukstākais jūlijs šajā tūkstošgadē!

Marta beigās vairākās Latvijas vietās iedzīvotājus pārsteidzis uzsnigušais pavasara sniegs.

Tāpat Skaties.lv jau vēstīja, ka neparasti laikapstākļi Latvijas iedzīvotājus pārsteidza arī 8. maijā, kad Burtniekos uzsniga sniegs.

Savukārt 10. maijā sniega sega pārklāja Kronvalda parku Rīgā!

1 komentārs