“Porziņģis neapzināti izglābis daudzus liepājniekus!” Liepājnieki cer, ka incidents beidzot izbeigs Karostas bandas bravūrību

12 komentāri
“Porziņģis neapzināti izglābis daudzus liepājniekus!” Liepājnieki cer, ka incidents beidzot izbeigs Karostas bandas bravūrību
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Gan viņpus okeānam, gan Liepājā nerimst diskusijas par pagājušās nedēļas nogales notikumiem kādā no Liepājas pilsētas krogiem, kur kautiņā bija iesaistīts basketbolists Kristaps Porziņģis.

Šis atgadījums aktualizējis sarunu par drošību pilsētā kopumā. Kā sarunā ar TV3 Ziņām atklāja kāds vietējais uzņēmējs, tā dēvētā “Karostas banda” jau gadiem ilgi terorizē izklaides vietu īpašniekus un apmeklētājus Liepājā.

Svētdienas rīta incidents, kurā slavenajam basketbolistam Porziņģim pārsista uzacs un viens cilvēks nogādāts slimnīcā, radījis lielu ažiotāžu ne tikai ASV presē, bet arī liepājnieku vidū. Uzņēmējs Artūrs Butāns, kurš vairākus gadus bijis Liepājas restorānbiznesā uzskata, ka Porziņģis neapzināti izglābis daudzus liepājniekus.

Liepājā klīst runas, ka tā sauktās “Karostas bandas” vadītājs Fēlikss, kurš šo uzbrukumu veica, pērn sadūris cilvēku pludmales kafejnīcā, kā arī aizvadītās svētdienas rītā naktī ārā gaidīja apsargu, lai ar viņu izrēķinātos, jo tika izmests no kluba. Tātad, ja Porziņģis nebūtu tur bijis, tad varbūt bez pulsa gulētu apsargs, nevis Porziņģa draugs, secina liepājnieki.

“Tas, kā to mēģina pasniegt – incidents, kā incidents, kā teica iekšlietu ministrs, šis incidents ir pievērsis lielāku uzmanību uz sistēmu kopumā. Šajā gadījumā šis te Karostas sauktais grupējums pat ir gaidījis ārā apsargu, lai izrēķinātos. Es šo cilvēku personīgi nepazīstu, bet pilsētā runā, ka viņš ir sadūris pērn pludmales bārā cilvēku, pludmales bāros bieži notiek incidenti. Skaidrs, ka tā ir bijis, pārējais ir policijas pārziņā,” tā TV3 Ziņām pastāstīja Butāns.

Uzņēmējs min vairākus piemērus, kad likumsargi reaģējuši ātri, bet lietas izčākstējušas, un vainīgie sodu nav saņēmuši, tādējādi vainīgie jūtās nesodīti.

“Kāds no maniem apmeklētājiem konstatēja, ka ārā ir nolauzta antena ar Latvijas karodziņu. Kad uzrunāja cilvēkus, kas, viņaprāt, to bija izdarījuši, tie viņam uzbruka ar nazi rokā. Es devos palīdzēt. Operatīvi ieradās policija, darbu var uzteikt, rīkojās profesionāli, bet tālāk šie cilvēki ieslēdzās dzīvoklī, ar to viss beidzās,” bilst Butāns.

Pēc mēneša, diviem, pienāca vēstule, ka lieta beigta. Tāpat reiz Rožu laukumā paši iedzīvotāji aizturējuši kādu dzērāju, kas uzdevies par izbijušu policistu un piedāvājis bērniem narkotikas.

“Pilsētā ļoti daudz ko runā, bet ļoti maz nonāk līdz televīzijai. Es tiešām ceru, ka tas viss ir aiz muguras. Šādas paliekas no 90. gadiem spēj izveidot ēnu visam tam, ko pilsēta, un pilsētas tūrisms ir veidojis. Kādam par to jāuzņemas atbildība,” norāda Butāns.

Policijā skaidro, ka lieta par cilvēka saduršanu pludmales bārā nodota prokuratūrai. Vai dūrējs bijis tas pats, kas iesaistīts Porziņģa incidentā, policija neizpauž, jo notiek kriminālprocess. Policijā uzsver, ka bieži vien pēc kautiņiem un incidentiem neviens iesniegumus neraksta, un tādējādi arī policija vainīgos nemaz nevar sodīt.