Porošenko Latvijai lūdz palīdzēt ar ieročiem

Komentāri
Porošenko Latvijai lūdz palīdzēt ar ieročiem
(Foto: LETA)

Saeimas priekšsēdētaja Ināra Mūrniece, esot oficiālā vizītē Ukrainā, tikusies ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, kurš lūdza Latvijai izmantot savas iespējas starptautiski runāt par ieroču piegādēm Ukrainai un Ukrainas-Krievijas robežas stiprināšanu.

”Sacīju prezidentam, ka Latvija nav valsts, kura spētu palīdzēt ar bruņojuma piegādi, jo Latvijai šobrīd pašai ir vajadzīgi ieroči, ”uzsvēra Mūrniece ”Tomēr mēs saprotam prezidenta lūguma būtību – runa ir par bruņojumu, kas radītu līdzsvaru šobrīd asimetriskajā spēku situācijā. Bruņojums Ukrainai ir vajadzīgs, lai tā aizsargātos. Bruņojumu P.Porošenko izprot kā atturošu faktoru, situācijā, kad Krievija redz Ukrainu kā vāju valsti,” tā Porošenko lūgumu komentēja I. Mūrniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Kad jautāju Petro Porošenko, kādas ir viņa izjūtas pēc Minskas līguma parakstīšanas, prezidents atbildēja, ka Ukrainai ir vajadzīga atelpa, kaut uz brīdi, kaut uz nedēļu vai divām. Cilvēki ir pārguruši no kara,” pēc tikšanās ar Ukrainas Valsts prezidentu Petro Porošenko uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kura uzturas oficiālā vizītē Ukrainā. ”Pamiers ir vajadzīgs, lai civiliedzīvotāji varētu nokļūt drošākās vietās, infrastruktūru varētu atjaunot, cilvēki gūtu iespēju tikt pie pārtikas un medicīniskās palīdzības. Ja pamiers tiešām būtu iespējams, cilvēku ciešanas mazinātos, Ukraina atjaunotu spēkus.”

Tikšanās laikā Saeimas priekšsēdētaja un Ukrainas prezidents apmainījās viedokļiem par Minskas sarunu ietekmi uz situāciju Ukrainā. Porošenko izteica šaubas par to, vai Krievijas puse tiešām vēlēsies karadarbību pārtraukt. Pirmās Minskas miera sarunas septembrī nevainagojās ar pamiera iestāšanos, tomēr šobrīd cerības stiprina fakts, ka līguma nosacījumiem ir piekritis Krievijas prezidents Putins.
Saeimas priekšsēdētaja un Ukrainas prezidents pārrunāja Minskas līguma nosacījumus un reālās ieviešanas iespējas. ”Viens no svarīgākajiem ir Ukrainas un Krievijas robežas jautājums,” uzsvēra Ināra Mūrniece, ”Nav iespējams runāt par miera garantijām, ja būtisku robežas daļu Ukrainas puse nekontrolē. Robežas sakārtošana un tās kontrole ir minēta, tomēr jautājums, kā to izdosies paveikt.”

Ukrainas prezidents pateicās Latvijai par sniegto praktisko atbalstu, savukārt Saeimas priekšsēdētāja apliecināja, ka arī turpmāk gan humānā palīdzība, gan atbalsts Ukrainai reformu jomā tiks sniegts. Mūrniece pastāstīja par ievainoto Ukrainas karavīru ārstēšanu un rehabilitāciju Latvijā, par humanitārajām kravām un finansiālo palīdzību. Viņa īpaši uzsvēra Latvijas sabiedrības, jo īpaši brīvprātīgo atbalstu humanitāro ziedojumu vākšanā. Abas puses vienojās par īpašas palīdzības nepieciešamību Ukrainas bērniem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl