Popularitāti gūst TV3 laika ziņu moderatora ieskaņotas pasakas

Pievienot komentāru

Latvijas bērnu un ne tikai bērnu atsaucību guvis viens no mūsu kolēģiem, kurš arī “900 sekundēs” dažkārt redzams, laika ziņu vīrs – Raitis Zapackis. Liekot lietā savu neatkārtojamo balsi un spēju to pielāgot jebkuram tēlam, Raitis ieskaņojis jau vairākus desmitus pasaku. Ieskaņotie darbi jau dzīvo savu dzīvi un savaldzina arvien vairāk klausītāju.

Raitis Zapackis lasa fragmentu no kādas nesen savā pastā saņemtas pasakas. Darba autore Liāna Logina devusi pasakai nosaukumu ”Septiņi rūķīši bez sniegbaltītes”.

“Kas nekur nav skanējušas, nav iepriekš lasītas.” TV3 laika ziņu moderators un radošs pasaku ieskaņotājs stāsta par jaunāko, kas notiek viņa aizsāktajā pasaku ieskaņošanas projektā. Viņš saņem arvien vairāk ar roku rakstītu pasaku, to autori nebūt nav kādi profesionāli rakstnieki.

“Atsūtīja piecas pasakas, ar roku rakstītas. Vēl viena sieviete internetā atsūtīja sešas augļu dārza pasakas. Ja cilvēki ir gatavi sūtīt, neko par to neprasot, gluži kā es neko neprasu par lasīšanu, tad, lūdzu, sūtiet,” aicina Raitis.

Pasaku ieskaņošanu un izplatīšanu sociālajos tīklos viņš uzsāka pavasara ierobežojumu laikā: “Visu savu dzīvi strādāju ar balsi, balss ir mans mīļākais instruments, un lasīt pasakas bija mans sens sapnis, tad es nolēmu pamēģināt.”

Mēģinājums izrādījās ļoti veiksmīgs, pasaku lapai ir jau vairāki tūkstoši sekotāju. Bieži vien Raitis tikai vēlāk uzzina, ka viņa pasakas jau izmanto skolās un interešu izglītības nodarbībās.

Mākslas pedagogs Bruno Bahs pēc Raita aicinājuma arī ierunāja lomu vienā no pasakām. Vēlāk Bruno jau uzaicināja Raiti uz Aizkraukles interešu izglītības centru pie bērniem: “Forši, ka Raitis ar savu balsi piešķir ne tikai jaunu dzīvi pasakām, bet iedod pilnīgi citu odziņu konkrētam varonim, kas tēlo pasakā. Viņa balss dinamika liek iepazīt pasaku pilnīgi citā gaisotnē.”

Pasaku ieskaņošana turpinās un arī Lielbritānijā latviski runājošie cilvēki labprāt klausās Raita Zapacka ieskaņotos darbus. Tieši Lielbritānijā tapusi pasaka par skudriņu Kripatiņu jau šajā vakarā būs dzirdama Raita “Facebook” pasaku lapā.