Politologs par Vējoņu fotosesiju: prezidents sāk migrēt dzeltenās preses virzienā

0 Komentāru
Politologs par Vējoņu fotosesiju: prezidents sāk migrēt dzeltenās preses virzienā
LNT/Facebook/Anna Osmushkina

“Tas nav viņa tēlam tik ļoti raksturīgs un arī neietekmēs to pozitīvā veidā,” komentējot Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un viņa dzīvesbiedres Ivetas Vējones fotosesiju itāļu modes žurnālam Collezioni Haute Couture, norāda politologs un sabiedrisko attiecību aģentūras Mediju tilts līdzīpašnieks Filips Rajevskis.

“Modes žurnāli ir veids, kā tiek komunicēts dzīvesstils. Caur šāda veida sesiju varbūt prezidents drusku atraujas no tā dzīvesstila, kuru viņš pārstāv, jo Vējonis sevi ir definējis – vismaz spriežot pēc tās rīcības, kā viņš Latvijā ir sevi rādījis – kā cilvēks no tautas un tuvu tautai. Un šāda veida modes sesijas – tas viņu sāk atraut no šī tēla,” teic politologs par sadarbībā ar pašmāju modes dizaineri Annu Osmuškinu radīto fotosesiju.

Rajevskis tāpat norāda: “No vienas puses, ir jauki, ka viņš reklamē Latvijas industriju, no vienas puses. Bet, no otras puses – prezidentam ir milzīgi daudz instrumentu kā savādāk ietekmēt ekonomiku, tai pat laikā saglabājot savu prezidentālo statusu, un nemainot to visnotaļ konservatīvo veidu, kā sevi pasniedz politiķi”.

Pats politologs norāda, ka būtu “divreiz, trīsreiz padomājis, pirms pieņemt lēmumu piedalīties šādā fotosesijā” un, ja viņam tiktu vaicāts, būtu ieteicis šādā fotosesijā nepiedalīties.

“Tas ir jautājums, vai tas harmonē ar Vējoņa tēlu, ko viņš ir veidojis un kuru viņš plāno veidot. Un šis jau aiziet uz to, ka prezidents sāk migrēt uz dzeltenās preses lappušu virzienu, kur īstenībā nav tā vieta, kur prezidentam ir jāatrodas. Tas, protams, ir jauki, patīkami gozēties sabiedrības uzmanības centrā, bet tas, es domāju, nav prezidenta tēla pamats,” saka Rajevskis.

Video

0 Komentāru