1 komentārs

Latvijai salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir tā liktenīgā loma atrasties kaimiņos Krievijai, un tas nozīmē, ka ir ļoti svarīgi ieturēt līdzsvarošanas politiku – acis un ausis jātur vaļā un ir ļoti stingri jāturas pie saviem principiem. Šādu viedokli intervijā LNT raidījumam 900 sekundes pauda politoloģe, Latvijas Universitātes profesore Žaneta Ozoliņa.

Pēc viņas domām, ir jāpieturas pie savām vērtībām un no tām nedrīkstam atteikties, bet tomēr, ja parādās kāda sprauga, iespēja, gaisma, kas palīdz līdzsvarot, kas palīdz ne tikai Latvijai, bet arī ES mazināt spriedzi, rast kādas iespējas veidot dialogu, tad tā ir jāizmanto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Bet nevajag šo iespēju uzdot par realitāti un pieņemt, ka tā tas tieši ir. Un tāpēc arī ir tas stāsts par acīm un ausīm vaļā un vērtību un interešu respektēšanu, lai līdzsvarošana balstītos uz objektīviem nosacījumiem, nevis uz vēlmju domāšanu,” komentēja Ozoliņa.

Vaicāta, vai ir palaista garām kāda iespēja un acis, ausis nav bijušas līdz galam vaļā, viņa pauda viedokli, ka Latvija vairāk vai mazāk ir diezgan veiksmīgi ar šo ”atvērto acu politiku” tikusi galā. Viņasprāt, daudz grūtāk ir gājis mūsu Rietumu partneriem, kuri ir ne tik daudz balstījušies uz reāliem faktiem, objektīvās situācijas izvērtējumu, bet uz vēlmju domāšanu.

“Un tāpēc ir bijuši šie stāsti par to, ka Krievija ir izdevīgs tirdzniecības partneris, ka Krievija ir uzticams starptautiskais partneris un līdz ar to vilšanās daudzās valstīs bija ļoti liela pēc 2014.-2015. gada,” sprieda Ozoliņa.

Viņa atzina, ka par Krieviju prognozes neizsaka, un tas nav tāpēc, ka tā nav prognozējama, bet tāpēc, ka tur “principā viss ir skaidrs”.

“Šī jau sen uzsāktā varas koncentrācijas tendence, striktā hierarhija, savu pozīciju noturēšana – tā turpināsies tieši tādā pašā veidā. Tātad, vai mēs varam runāt par kādiem jauniem pavērsieniem, vai par kādu jaunu politiku veidošanu? Es domāju, noteikti nē, bet drīzāk būtu jādomā par to, kādas politikas un kādus instrumentus veidot mūsu pusē, kā mums veidot attiecības ar Krieviju, kas patiesībā savā būtībā ir ļoti nemainīga. Mēs bieži vien pieņemam, ka daudz kas mainās, notiek modernizācija, attīstība, šajā gadījumā tieši pretējas tendences, patiesībā jau viss ir pa vecam,” norādīja Ozoliņa.

Video: intervija ar Žanetu Ozoliņu

TOP komentāri

  • Benita Moločaeva
    0 0 0

    Benita Moločaeva

    mums jābūt elastīgiem un gudriem, pierādījums par Jūrmalu viens idiots aizliedza iebraukt slavenībām, cik Valsts zaudēja principa dēļ ŽANETE 'GUDRĀ'?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl