Politiķi skeptiski par naudas došanu arodbiedrībām

Komentāri

Arodbiedrību prasības, kas paustas Tautas sapulcē, nav nekas jauns, tā pirmdien, 2. maijā, atgādināja premjers un norādīja, – ja tas viss paliks tikai naudas līmenī, tad šīs prasības nevar apmierināt, jo galvenais ir sakārtot spēles noteikumus. Un to norādīja arī pārējie valdošo partiju pārstāvji.

Arodbiedrību prasību saraksts šodien tika nodots parlamenta priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, un tālāk tās nonāks izskatīšanai frakcijās un komisijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neilgo sarunu ar Saeimas spīkeri arodbiedrību vadītāji novērtēja kā konstruktīvu.

”Tiks rosināts kopējais darbs, kurā gan izglītības, gan veselības aprūpes darbinieku arodbiedrības vēl vienu reizi varēs izteikt savus priekšlikumus un jaunu paņēmienus, kādā veidā papildināt nozaru budžetus un kopā strādāt ar deputātiem. Mums ir tādas zināmas cerības, ka varbūt varētu sākties rosīgākas diskusijas,” norāda Latvijas brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Arodbiedrību prasības, izteiktas tautas sapulcē vakar, kurā piedalījās 3 000 cilvēku. Politiķi sola tās izvērtēt. Tomēr valdošas koalīcijas pārstāvji jau tagad paziņojuši, ka papildu naudas nebūs. Premjers Māris Kučinskis šodien akcentēja, ka veselības aprūpes nozarei papildus jau ir plānoti 35 miljoni eiro.

”Vairāk par to, ko mēs esam runājuši, ne tas ir valdībai, ne tas ir Saeimas iespējām.  Jo naudu nezīmē ne vienā, ne otrā institūcijā. Un šobrīd, ja analizē budžeta pildīšanu, tad viņa iet 100% robežās, un nekādi brīnumi valstī nenotiek. Lai varētu veselām nozarēm prasītos miljonus ieguldīt,” norāda premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Koalīcijas partneri ir tādās pašās domās. Papildu nauda var rasties tikai veselības nozares reformas rezultātā.

Vienotības līdere Solvita Āboltiņa saka: ”Nauda var būt tikai tad, ja ir reformas. Un katra ziņā gribu vēlreiz uzsvērt, ka Vienotība nekad neatbalstīs budžeta deficīta palielināšanu situācijā, kad kopumā ekonomika ir augoša. Protams, tas ir nopietns signāls jebkuram politiķim, ja cilvēki iziet ielās, un tas nopietni jāvērtē, bet ir dažādas prioritātes, arī drošība”.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pauž: ”Belēviča kungs ir ļoti aktīvas ministrs, un mēs varam viņu tikai papildus iedrošināt rīkoties vēl aktīvāk ar mērķi tuvākajā laikā ieviest šo veselības apdrošināšanas sistēmu”.

Tomēr mediķu arodbiedrība no savām pozīcijām par papildu finansējumu neatkāpjas un, ja politiķi nepiekāpsies, jau draud ar jauniem protestiem.

Savukārt LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris teic, ka gadījumā, ja arodbiedrību prasības tiks ignorētas un ”turpināsies līdzšinējā Latvijas izmērdēšanas politika vienalga ar kādiem attaisnojumiem, tad vajadzēs sākt pētīt jautājumu, vai šī Saeima nav pelnījusi neuzticības izteikšanu”.

Kā skaidro Keris, sākumā arodbiedrība varētu lemt par premjera demisijas pieprasīšanu, bet pēc tam – prasīt Saeimas atlaišanu.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl