Politiķi skata nodokļu atmaksas jautājumu – vērtē ideju nodokļus atmaksāt automātiski

1 komentārs

Politiķi skaidros, vai ir iespējams ieviest iedzīvotāju rosināto iniciatīvu par pārmaksāto nodokļu automātisku atmaksu.

Lai saņemtu nodokļa atmaksu, kas pienākas saistībā ar diferencēto neapliekamo minimumu, dažādajām nodokļa likmēm, attaisnotajiem izdevumiem par medicīnu un izglītību, Valsts ieņēmumu dienestā reizi gadā jāsniedz deklarācija.

Tomēr ir cilvēki, kas neizprot sarežģīto dokumentu aizpildīšanas sistēmu vai nelieto internetbanku. Tādēļ kāda Liepājas pirmsskolas skolotāja bija rosinājusi parakstu vākšanu portālā manabalss.lv, aicinot ieviest automātisku šo nodokļu atmaksu.

Šo iniciatīvu kopš pērnā gada novembra atbalstījuši vairāk nekā 10 000 cilvēku, tādēļ šodien par tās turpmāko virzību skatīšanai Saeimā lēma Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Vairāki deputāti pauda atbalstu šai idejai.

Ludmila Andrejeva
iniciatīvas autore

Šāda iniciatīva ir likumsakarīga, jo tā ir nauda, kas pieder cilvēkiem, un nav līdz galam saprotams, kāpēc būtu jāveic papildu darbības, kas dažiem nav tik vienkāršas, lai šo naudu atgūtu.

Lai noskaidrotu, vai automātisku nodokļu atmaksu iespējams ieviest, komisija uz kādu no nākamajām sēdēm plāno aicināt iesaistītās puses, tostarp darba devēju un medicīnas biznesa pārstāvjus.