Komentāri

Nupat ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs publiski atklāja, ka ir homoseksuāls un uzskata, ka valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veida partnerattiecībām. Citās domās ir viņa kolēģi – citi ministri.

Rinkēviča kolēģi – ministri no Zaļo un Zemnieku savienības šādu iniciatīvu gan neatbalsta. ”Šāds jautājums dienaskārtībā pašlaik nav, un ZZS ir bijusi par tradicionālām laulībām,” norāda aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Savukārt Dana Reizniece-Ozola vēsta šo: ”Es domāju, ka šī nav svarīgākā tēma. Nav pareizi arī tagad lieku ažiotāžu sabiedrībā celt. Es esmu par tradicionālām ģimenes vērtībām, un man būtu grūti atbalstīt šādu iniciatīvu.”

Foto: LETA

Foto: LETA

Nacionālās apvienības pārstāvis Imants Parādnieks:
Ja kādu jaunu likumu vajag, tad tas ir ģimenes atbalsta likums, bet nekāda veida likumi par partnerattiecībām nav nepieciešami.

 

Nacionālās apvienības pārstāvji ir vēl kategoriskāki pret Rinkēviča iniciatīvu. ”Nekādā gadījumā. Pašlaik civiltiesiskās attiecības var nokārtot pēc pašreiz spēkā esošajām normām. Jebkādas civiltiesiskās attiecības. Protams, ka netiek piedāvāts ”komplekts”, bet pie notāra var izdarīt visu, ko vajag,” uzskata Imants Parādnieks.

Līdzīgs viedoklis ir arī jaunajam tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam. Viņš akcentē, ka ministrijas dienaskārtība nav un nebūs jautājums par viendzimuma partneru attiecību reģistrāciju. Rasnačs uzsver, ka Satversmē ir skaidri definēts, kā tiek saprasta laulība. Proti, tā ir sievietes un vīrieša savienība.

Vairāk skaties video.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl