Politiķi nosodoši vērtē Rinkēviča vēlmi sakārtot visa veida partnerattiecības

0 Komentāru
Politiķi nosodoši vērtē Rinkēviča vēlmi sakārtot visa veida partnerattiecības
Foto: LETA

Nupat ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs publiski atklāja, ka ir homoseksuāls un uzskata, ka valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veida partnerattiecībām. Citās domās ir viņa kolēģi – citi ministri.

Rinkēviča kolēģi – ministri no Zaļo un Zemnieku savienības šādu iniciatīvu gan neatbalsta. ”Šāds jautājums dienaskārtībā pašlaik nav, un ZZS ir bijusi par tradicionālām laulībām,” norāda aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Savukārt Dana Reizniece-Ozola vēsta šo: ”Es domāju, ka šī nav svarīgākā tēma. Nav pareizi arī tagad lieku ažiotāžu sabiedrībā celt. Es esmu par tradicionālām ģimenes vērtībām, un man būtu grūti atbalstīt šādu iniciatīvu.”

Foto: LETA

Foto: LETA

Nacionālās apvienības pārstāvis Imants Parādnieks:
Ja kādu jaunu likumu vajag, tad tas ir ģimenes atbalsta likums, bet nekāda veida likumi par partnerattiecībām nav nepieciešami.

 

Nacionālās apvienības pārstāvji ir vēl kategoriskāki pret Rinkēviča iniciatīvu. ”Nekādā gadījumā. Pašlaik civiltiesiskās attiecības var nokārtot pēc pašreiz spēkā esošajām normām. Jebkādas civiltiesiskās attiecības. Protams, ka netiek piedāvāts ”komplekts”, bet pie notāra var izdarīt visu, ko vajag,” uzskata Imants Parādnieks.

Līdzīgs viedoklis ir arī jaunajam tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam. Viņš akcentē, ka ministrijas dienaskārtība nav un nebūs jautājums par viendzimuma partneru attiecību reģistrāciju. Rasnačs uzsver, ka Satversmē ir skaidri definēts, kā tiek saprasta laulība. Proti, tā ir sievietes un vīrieša savienība.

Vairāk skaties video.

0 Komentāru