Politiķi iespļāvuši cilvēkiem sejā, skolotāju streika laikā palielinot sev algas, pauž skolotāja

Pievienot komentāru
Politiķi iespļāvuši cilvēkiem sejā, skolotāju streika laikā palielinot sev algas, pauž skolotāja
LETA

“Tādu cinismu, kad dienā, kad streiko skolotāji, ministri var pacelt sev algas par 600-700 eiro…, kur nu vēl lielāku spļāvienu darba cilvēkiem sejā,” tā politiķu lēmumu palielināt sev algas tieši dienā, kad streiko skolotāji, komentē pedagoģe Līvija Baļčūne.

Dodoties streikot, pedagogi prasīja sadalīt deviņus miljonus eiro nozarē strādājošo darba algām, tāpat arī finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei. Šīs prasības tā arī palikušas vēlmju līmenī. Tikmēr paši sev politiķi palielinājuši algas, turklāt būtiski.

Dienā, kad skolotāji streikoja, krietni palielinātas ministru algas

Pedagogi uzskata, ka jauns izglītības sistēmas modelis tiek muļļāts jau teju divus gadus, un cerēja, ka streiks paātrinās tā izstrādi un ieviešanu, taču saņēma cinisku atbildi.

Streika izlīgšanas komisijas ietvaros tika noslēgta vienošanās, ka līdz 7. decembrim, Izglītības ministrijai jāizstrādā noteikumu projekts, kurā atrunāts veids, kā aprēķināmas pedagogu algas. Trešdien, 9. decembrī, tiekoties ar izglītības darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem secināts, ka tas joprojām nav izdarīts.

“Mēs kā arodbiedrība nevaram pārliecināties, ir tur kāds uzlabojums vai nav. Tas ir ministrijas neprofesionālisma pierādījums – ja mēneša laikā viņi nevar mums iedot aprēķinus,” pauž LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Ja pirmdien no amata nebūtu atkāpusies Ministru prezidente Laimdota Straujuma un līdz ar to viss viņas kabinets, pedagogu arodbiedrība šodien būtu prasījusi nozares ministres demisiju.

Kaut arī ministrijas ierēdņiem pagaidām neesot skaidrs, kāds būs jaunās valdības un jaunā ministra redzējums, viņi turpināšot izstrādāt noteikumu projektu, kur būs atrunāts pedagogu algu aprēķināšanas veids.

Skaties video!