Policists: Latvijas prezidentūras kārtības sargiem Gaismas pilī nožēlojami darba apstākļi

7 komentāri
Policists: Latvijas prezidentūras kārtības sargiem Gaismas pilī nožēlojami darba apstākļi
Foto: Dzintars Rendenieks, Facebook.com

Valsts policists Dzintars Rendenieks sociālajā tīklā Facebook publicējis darba apstākļus, kādos jāstrādā tiem kārtības sargiem, kas uzrauga kārtību Latvijas Nacionālās bibliotēkas apkārtnē. Atpūtas telpās pat nav krēslu, kur apsēsties. Viņš uzdod retorisku jautājumu –  ”kam tā zīmēšanās ar to prezidentūru vajadzīga!.. Saucās – nopirksim jaunus auto, bet pārējais gan jau atkal paliks nepamanīts!…”

Fotogrāfijās redzams, ka policistiem ir atvēlēta tikai tukša telpa. ”Tā, kā saka, ir telpa kur nomainot kolēģus var atpūsties, paēst, vai pasildīties, un izžāvēt salijušās jau cauri slapjās drēbes!…,” raksta policists, ”Ne tikai man, bet arī citiem kolēģiem šī vieta kaut kā asociējās ar Gaiziņa ielas patversmi… Un tad jāsaka, ka tur vismaz ir mēbeles kur piesēst… Sēžot uz kartona ar muguru pret radiatoru gan jau, ka sasildīsimies, bet ko darīt ar caurajiem zābakiem un izmirkušajām kājām!?” Viņš arī retoriski jautā: ”Un te rodas jautājums- kam tā zīmēšanās ar to prezidentūru vajadzīga!.. Saucās- nopirksim jaunus auto, bet pārējais gan jau atkal paliks nepamanīts!”

Valsts policija noliedz, ka jāstrādā sliktos darba apstākļos

Latvijas Iekšlietu Darbinieku Arodbiedrība savā Facebook profilā citē Valsts Policiju, kura noliedz, ka policistiem būtu slikti darba apstākļi. “Rūpējoties par Valsts policijas darbiniekiem, kuri strādā perimetrā pie bibliotēkas, ir novietots pārvietojamais operatīvās vadības biroja centrs, kurā darbiniekiem ir pieejama gan silta tēja un kafija, gan iespēja atpūsties un sasildīties,” ziņo Valsts policija, ”savukārt norādītajā saitē redzamās telpas neatrodas bibliotēkā, bet blakus esošā korpusā. Turklāt jāpiebilst, ka sociālajā vietnē ievietotajos attēlos redzamās telpas šobrīd nav plānotas kā policijas darbinieku atpūtas telpas, tādēļ saprotams, ka tās nav atbilstoši aprīkotas”.

7 komentāri