Policistiem un citiem iekšlietu darbiniekiem algas nākamgad turpinās augt

Pievienot komentāru
Policistiem un citiem iekšlietu darbiniekiem algas nākamgad turpinās augt

Šonedēļ pieņemtais Valsts budžets satur labas ziņas pašiem policistiem, un arī robežsargiem, ugunsdzēsējiem un cietumsargiem. Jau otro gadu pēc kārtas viņiem algas augs – minimums par 80 eiro. Atkarībā no ieņemamā amata, pieaugums var būt vēl lielāks. Piemēram, policijas izmeklētāju algas augšot uzreiz par vairākiem simtiem eiro.

Iekšlietu nozarei nākamā gada budžeta piešķirti aptuveni 47 miljoni eiro vairāk nekā gadu iepriekš. Un liela daļa no šīs naudas tiks atvēlēta jaunas atalgojuma sistēmas ieviešanai. Iekšlietu ministrijā skaidro, ka jaunajā sistēmā policisti, robežsargi un ugunsdzēsēji iedalīti pēc 31 funkcijas, kuru algas nosaka, ņemot vērā darba pieredzi, izglītību, atbildības un riska līmeni, kā arī to, vai darbam nepieciešama pielaide valsts noslēpumam. Līdz ar to, izmeklētājs, kurš cīnās ar organizēto noziedzību saņems lielāku algu, nekā piemēram, kārtībnieks, pat, ja viņu dienesta pakāpe būs vienāda.

Valsts policijas vadība konkrētus ciparus, par to, kā varētu izmainīties algas pagaidām vairās saukt. Vien norāda, ka tagad beidzot atkal varēšot piesaistīt un noturēt prasmīgus izmeklētājus, par ko pēdējā laikā saņemta barga kritika no ģenerālprokurora.

To, kādas būs precīzās algu izmaiņas varēšot pateikt tikai nākamgad, jo šobrīd notiek pēdējie aprēķini. Jau tagad skaidrs, ka zemākais algas pielikums iekšlietu sistēmā būs ap 80 eiro, tāpat kā pirms gada. Tomēr atkarībā no amata un citiem faktoriem, algas varēšot augt pat uzreiz par vairākiem simtiem eiro mēnesī. Konkrētāku piemēru dod iekšlietu darbinieku arodbiedrība.

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Armands Augustāns skaidro, ka šobrīd izmeklētāju atalgojums, atkarībā no iestādes, ļoti svārstās, bet var būt pat tik zems kā 550 eiro pirms nodokļu nomaksa. Lai jaunā kārtība stātos spēkā gan vēl jāpieņem Ministru Kabineta noteikumi. To plānots izdarīt decembra sākumā.

Lasi vēl