Policisti un robežsargi ”iepauzējuši” ar apkaunojošo baso kāju protesta akciju

Komentāri

Latvijas starptautiskā apkaunojuma akcija – augsto Eiropas viesu sagaidīšana lidostā basām kājām vai pastalās – pagaidām ir ”uz pauzes”, taču ideja var atdzimt, ja solītie ziemas apavi policistiem un robežsargiem netiks piegādāti, noskaidroja Skaties.lv!

Ar basām kājām vai pastalām policisti un robežsargi bija apņēmības pilni lidostā sagaidīt Eiropas Savienības augstās amatpersonu delegācijas, lai šādā protesta akcijā parādītu absurdo situāciju, ka valsts nepilda savu likumisko pienākumu – iekšlietu sistēmas darbiniekus nenodrošina ar pilnvērtīgām uniformām. Tādējādi policistiem un robežsargiem ir izvēle – vai nu staigāt ar cauriem patruļdienesta zābakiem, vai vērt vaļā savu maku un pirkt apavus par algu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Akcijas mērķis – parādīt augstajiem viesiem, par kādu iekšējo un ārējo drošību Latvija vispār var runāt, ja nespēj policistus un robežsargus apgādāt ar tik elementāru lietu kā ziemas zābaki.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pirmais pusotrs mēnesis ir aiz muguras, bet neviens no Eiropas elites tā arī nav redzējis mūsu policistu basās kājas vai cik skaistas ādas pastalas mūsu amatnieki prot darināt, un cik tās disonē ar policistu noskrandušajām uniformām.

Skaties, kādā stāvoklī ir policistu apģērbs un apavi!

Skaties.lv centās noskaidrot, kāpēc akcija nav notikusi, un vērsās pie arodbiedrības vadītāja Armanda Augustāna. Izrādās, raidījuma LNT TOP10 pārraidītais sižets par iecerēto baso kāju akciju esot nobiedējis Iekšlietu ministriju (IeM).

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Armands Augustāns:
Pēc raidījuma IeM vadība kopā ar Valsts policiju uzsāka aktīvu (bez imitācijas) rīcību, aicinot arodbiedrību uz vairākām sarunām. Tajā tika runāts par problēmu risinājumiem, priekšlikumiem, paralēli apzinot citas aktuālās problēmas.

Arodbiedrība ir beidzot aicināta piedalīties publisko iepirkumu konkursu procesā, kurā tika izskatīti jautājumi par strīdīgo apavu iepirkumu turpmāko virzību, kā arī jauno iepirkumu realizāciju.

Latvijas Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošo institūciju darbinieku arodbiedrība izsludināto baso akciju tomēr nav atcēlusi, bet gan apturējusi uz laiku līdz brīdim, ja IeM rīcība atkal kļūs pasīva.

A. Augustāns akcentē: ”Mēs ļoti ceram, ka tas tā nebūs, un IeM mērķis nebija remdēt mūsu vēlmi protestēt. Prakse to parādīs.”

Skaties video, kas lika sasparoties atbildīgajām institūcijām!

Raidījums LNT TOP10 janvārī vēstīja, ka Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) pērnā maijā izsludinātā publisko iepirkumu konkursa rezultātu uz trim gadiem iegādāties 10,5 tūkstošus pāru kurpju, 900 gumijas zābaku, 3,5 tūkst. pāru vissezonas zābaku un 19 tūkst. darba zābaku apstrīdēja viens no konkursā zaudējušajiem. Līdz ar to iepirkumu process iestrēga.

Lai situāciju līdz tam kaut cik risinātu, cenšoties apturēt baskājaino policistu parādīšanos protesta akcijā lidostā, Valsts policija bez iepirkuma konkursa pa tiešo par 40 tūkstošiem eiro nopirks 500 ziemas zābakus. Tas pietiktu 500 policistiem, bet kopumā valstī ir 7000 policistu.

Jau ziņojām, ka pēc LNT TOP10 sižeta Valsts policija ir vienojusies, ka šie apavi tiks saņemti, iespējams, martā, un nodoti tiem policijas darbiniekiem, kuri veiks un veic patruļdienesta funkcijas tajos objektos, kuros uzturēsies augstākās amatpersonas no Eiropas Savienības.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl