Policisti gatavojas reidiem: labā laika prognoze likumsargus dara īpaši bažīgus

0 Komentāru
Policisti gatavojas reidiem: labā laika prognoze likumsargus dara īpaši bažīgus
LETA

Trešdien policija sāks pastiprināti kontrolēt autovadītājus uz ceļiem. Labā laika prognoze, kas tiek solīta Līgosvētku laikā, likumsargus dara īpaši bažīgus.

Pastiprinātie policijas reidi notiks piecas dienas. To laikā tiks pārbaudīts ātrums, drošības jostas, kā arī vai transportlīdzekļu vadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola vai cietu vielu reibumā.

Policijas dati liecina, ka, salīdzinot ar šo pašu periodu pagājušajā gadā, negadījumu statistika ir pasliktinājusies. Pagājušajā nedēļā vien negadījumos tika zaudētas astoņas cilvēku dzīvības. Bet svētki tradicionāli ir īpaša riska laiks.

Ar lielāku skaitu izsaukumu rēķinās arī ugunsdzēsējiem un glābējiem. Visbiežāk Līgosvētkos nelaimes notiek neuzmanīgi dedzināta ugunskura dēļ, kā arī cieš bez pietiekamas pieaugušo uzmanības atstāti bērni.

“Šis laiks… Mums tā kā vajadzētu priecāties, bet, ja tā godīgi, policiju tas dara bažīgu. Jo, ja mēs paskatāmies uz agrāk veikto policijas pētījumu, tad negadījumu skaits palielinās tajos brīžos, kad ceļa segums ir labs, laikapstākļi ir labi, brauktuve ir sausa,” saka VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Video

Plašāk par šo un citiem svarīgiem tematiem – LNT Ziņās plkst. 20!

0 Komentāru