Policijas zirgu saimei pievienojies jauns kolēģis – Dukāts no Latgales

7 komentāri
Policijas zirgu saimei pievienojies jauns kolēģis – Dukāts no Latgales
NATĀLIJA VALDNIECE, 900 SEKUNDES

Viņi patrulē mežos un parkos, kā arī rūpējas par kārtību pasākumu laikā, – runa ir par zirgiem un viņu pāriniekiem, kas strādā Jātnieku policijā. Arī viņi 5. decembrī svinēs policijas dienu.

Pirmo reizi policijas zirgiem pievienosies arī jaunpienācējs – zirgs Dukāts. Sešgadīgais zirgs Dukāts kopā ar savu pārinieci Kristīni gatavojas treniņam. Viņa apmācība Jātnieku policijā sākās pirms divām nedēļām.

Agrāk dzīvojis pie kāda kunga laukos netālu no Daugavpils, bet apmācībai Jātnieku policijā ir sava specifika. Pirmajā nedēļā ar viņu nebija viegli.

“Viņš diezgan daudz vilka, koda, nelaida boksa iekšā… Tagad paveikts liels solis uz priekšu,” stāsta Valsts policijas hipoloģe Kristīne Eiduka.

Treniņos vēl daudz izaicinājumu ir priekšā, Kristīne stāsta. Bet šim zirgam ir labas rakstura īpašības – Dukāts ir ļoti nosvērts, ātri mācās.

Kad zirgs ir sakopts un gatavs treniņam, uz to viņš dodas kopā jau ar divām hipoloģēm.

Kā stāsta Valsts policijas hipoloģe Marija Meņģele, Jātnieku policijā strādāja četri zirgi un vajadzēja vēl vienu. Dukāts tika izvēlēts no aptuveni 15 zirgiem. Strādājot policijā, jābūt īpašām rakstura iezīmēm.

“Pagaidām esam ļoti apmierināti ar viņu. Bija sēdēts, bet nebija jāts. Tas ir divas dažādas lietas. Viņš nebija apmācīts. Saprata tikai, ka jātnieks var uzrāpties mugurā un viņš nav jāmet nost. Tas arī viss. Divās nedēļās jātnieks var uz viņa jāt trīs gaitās, un viņš nav bailīgs,” norāda Meņģele.

Dukāts ir tagad jaunākais zirgs, bet vecākais ir Recento, viņam ir 23 gadi. Recento joprojām labi pilda savus pienākumus un arī apmāca, kā uzvesties patruļas laikā citu zirgu pārinieku. Katram zirdziņam ir savas rakstura īpašības, taču viņi visi ir gudri.

Jaunpienācējs Dukāts savus darba pienākumus sāks pildīt pavasarī. Lai arī Jātnieku policija strādā visu gadu, aktīvāks darbs sākas līdz ar siltāka laika iestāšanos un ilgst līdz septembrim.

7 komentāri