Policijas reids Rīgā! Katrs desmitais braucot ar “plikām” riepām!

1 komentārs
Policijas reids Rīgā! Katrs desmitais braucot ar “plikām” riepām!
Foto: Jānis Zariņš

Ceļu satiksmes drošības direkcija un Valsts policija šodien rīko reidus Rīgā, lai pārbaudītu, ar kādām riepām ir aprīkotas automašīnas. Minimālais atļautais riepu protektora dziļums vieglo auto ziemas riepām ir četri milimetri. Policijas pārstāvis norādīja, ka Latvijā katrs desmitais brauc ar neatbilstošām riepām.

Apmēram stundas laikā, kamēr TV3 Ziņas piedalījās reidā kopā ar CSDD un policijas pārstāvjiem, tika notverti trīs autovadītāji ar neatbilstošām riepām. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājumi, kas apdraud satiksmes drošību – izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecpadsmit līdz piecdesmit pieciem eiro, personai, kas atbildīga par transportlīdzekļa ekspluatāciju, – no piecdesmit pieciem līdz simt četrdesmit eiro, bet juridiskajai personai – no septiņdesmit līdz septiņsimt eiro.

Ņemot vērā daudzo autovadītāju vieglprātīgo rīcību, CSDD kopā ar VP turpinās veikt auto pārbaudes uz ceļiem visā Latvijā. CSDD aicina būt uzmanīgiem to autovadītājus, kuru auto riepu protektoru dziļums ir no četriem līdz 4,5 milimetriem. CSDD arī vērš uzmanību, ka vasaras un ziemas riepu “kombinēšana” nav pieļaujama, jo auto vadāmība šādos apstākļos ir neprognozējama.

Vakar šādi reidi tika veikti Cēsu, Jelgavas un Daugavpils pusē, kur notverti vairāki autovadītāji, kas pārvietojas ar vasaras riepām. Vakar kopumā pārbaudīti 189 transportlīdzekļi. Cēsīs īpaši vieglprātīgs bija kāds “Opel” markas automašīnas šoferis, kura vadītajam spēkratam ziemas riepu vietā bija uzstādītas vasaras riepas ar protektora dziļumu vien 2,4 milimetri.

Savukārt reida laikā Jelgavas apkārtnē “BMW” markas automobiļa vadītājs pārvietojās ar auto, kura riepu protektors nebija lielāks par 2,5 milimetriem. Kādam citam transportlīdzeklim priekšā bija uzstādītas atbilstošas ziemas riepas, bet aizmugurē – vasaras riepas.

Reida laikā Daugavpilī divu stundu laikā tika pārbaudītas 107 automašīnas. Neatbilstošs riepu protektora dziļums tika konstatēts 16 auto, kas ir apmēram 15% no visa auto skaita. Par visiem minētājiem pārkāpumiem autovadītājiem tika sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Foto

Video

1 komentārs