Policijas auto izprovocē autobusa vadītāju uz pārkāpumu

1 komentārs

Ventspils šoseja. Autobuss ar 44 pasažieriem apdzen vairāku automašīnu kolonnu. Apdzen arī policijas auto, šķērsojot nepārtrauktu līniju. Likumsakarīgi, – policija panāk autobusa vadītāju. Lai gan pārkāpumi šķiet acīmredzami, tomēr tiesa vēlāk attaisno autobusa vadītāju. Kā tā?

No autobusa skatupunkta uzfilmētajā video tiešām šķiet, ka autobusa vadītājs traucas kā negudrs. Tomēr šofera aizstāvis Edgars Džeriņš norāda, ka tikai sākotnēji autobusa vadītāja rīcība šķiet kā ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, taču patiesībā priekšā braucošā ceļu policijas ekipāža faktiski ir izprovocējusi šo situāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Proti, brīdī, kad autobusa vadītājs uzsācis automobiļu kolonas apdzīšanu, viņš nav pārkāpis noteikumus, jo tobrīd kolonas ātrums bijis 75 km/h atļauto 90 km/h vietā. Ar šādu ātrumu pārvietojās arī kolonas priekšā braucošā policijas automašīna, visi pārējie tai sekoja. Autobusam pietuvojoties policijas auto, tas strauji sācis bremzēt un ieslēdzis labo pagrieziena rādītāju, tā autobusa šoferim norādot par gaidāmo manevru. Džeriņš uzskata, – ja autobusa vadītājs nebūtu apdzinis policijas auto uz nepārtrauktas līnijas, tas, visticamāk, ietriektos policijas auto aizmugurē un tad sekas, ņemot ātrumu un autobusa masu, varētu būt neparedzamas.

Foto!

Tiesa šos argumentus ņēma vērā, un autobusa šoferi attaisnoja. Tajā pašā laikā arī konkrētie policijas darbinieki turpina pildīt savus pienākumus, un policijas pārstāvji atsakās komentēt notikušo.

Bez Tabu vērsās pie drošas braukšanas eksperta, lai noskaidrotu – kā tad būtu traktējama konkrētā situācija. ”Šeit ir jārunā gan par autobusa vadītāja, gan policistu profesionālo sagatavotību. Piemēram, kaut vai tā pati distance, kurā autobusa vadītājs seko policijas auto vietā, kur nav atļauta apdzīšana. Tam ātrumam distance viennozīmīgi ir par mazu, un pat ja policija pagriezienu būtu rādījusi laicīgāk, nekas autobusa vadītāja rīcībā nebūtu mainījies,” skaidro drošas braukšanas eksperts Aivis Dreimanis.

Video!

TOP komentāri

  • janis
    0 0 0

    janis

    Paties un taisnīgs tiesa spriedums , pateicoties tam ka autobusa bija video ,jo savādāk autobusa šoferis savu taisnību nepierādītu!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl