“Policijai 150 miljonu budžets, vienu trešo daļu esam atražojuši!” Ķuzis priecājas par noziedzniekiem atņemto naudu

3 komentāri

Pirmdien, 10. februārī, pēdējā darba diena amatā bija Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim. Viņš to izmantoja, lai atskaitītos par pagājušajā gadā paveikto.

Pērn fiksēto noziegumu skaits valstī kopumā ir samazinājies, taču likumsargiem nav iemesla atslābt, jo noziedzība iegūst jaunus vaibstus.

Lasi vēl Neņemot vērā kopējās noziedzības mazināšanos, pērn pieaudzis izvarošanu un krāpšanu skaits

Pagājušajā gadā noziegumu skaits valstī mazinājies. Zādzību skaitu palīdzēja mazināt vairāku īpaši rūdītu noziedznieku grupu aizturēšana. Policijas priekšnieks priecājas, ka vairāk nekā 43 miljonus eiro izdevies konfiscēt no noziedzniekiem, un ieskaitīt Valsts kasē.

“Ja valsts policijai ir 150 miljoni budžets, tad esam vienu trešo daļu “atražojuši”, ja tā var teikt,” teica Ķuzis.

Narkotiku melnajā tirgū īpaši izceļas marihuānas patēriņa pieaugums, un tendence apdullināties no recepšu medikamentiem. “Eiropā šis jautājums nav noregulēts, kurā valstī ir recepte, kurā nav. Iegādājas, ved uz šejieni, tirgo,” bilst Ķuzis.

Likumsargiem arvien mazāk darba ielās. Kā piemēru policija min, ka tagad pedofili izliekas par maziem bērniem un upurus medī internetā, tāpat kā dažādi krāpnieki, izspiedēji un mahinatori. Viens no policijas izaicinājumiem – pielāgoties darbam kibervidē.

Pārmaiņas gaidāmas policijas vadībā. Pēc deviņu gadu atrašanās priekšnieka krēslā Ķuzis pirmdien amatu pamet, viņa vietā uz laiku – Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. Viņš lika noprast, ka varētu ieņemt galvenā policista lomu arī turpmāk, ja tā lems vadība.

“Policijas priekšnieka pienākumus esmu pildījis arī līdz šim, kad Ķuža kungs atradās prombūtnē. Pienākumus pildīšu, līdz tiks nozīmēts jauns priekšnieks. Tas notiks, cik vien var ātri. Šis ir izaicinājumu gads Valsts policijā. Jāpieņem, iespējams, arī daudzi nepopulāri lēmumi,” norāda Grišins.

Policija sola rūpīgāk sekot līdzi reģistrēto šaujamieroču apritei. Tam par pamatu divi traģiski un asiņaini gadījumi. Septembrī Madonā iereibis vīrietis nošāva divus bijušos kolēģus un izolatorā pakārās, savukārt jau šogad, janvārī, kāds vīrietis Rīgā nošāva kādreizējo kolēģi un izdarīja pašnāvību. Abos gadījumos ieroči šāvējiem piederēja legāli.

Lasi vēlJauna versija: traģiskā apšaude birojā Pārdaugavā varētu būt saistīta ar miljonos mērāmām summām

3 komentāri