Policija: Visbiežāk pulcēšanās un distancēšanās noteikumus ignorē tieši jaunieši

1 komentārs
Policija: Visbiežāk pulcēšanās un distancēšanās noteikumus ignorē tieši jaunieši
LETA

Visbiežāk pulcēšanās un distancēšanās noteikumus ignorē tieši jaunieši, kuri turpina pulcēties, neraugoties uz ierobežojumiem, liecina Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes ieraksts “Facebook”.

Policijā atgādina, ka, kontrolējot ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanu, VP dodas regulārās pārbaudēs un apseko iedzīvotāju iecienītākās atpūtas vietas. Visbiežāk pulcēšanās un distancēšanās noteikumus ignorē tieši jaunieši.

Saistībā ar pulcēšanos konstatēti vairāki pārkāpumi, tostarp pārbaudītas trīs viesu mājas, kur divos gadījumā konstatēts pārkāpums, tajā skaitā policija kādā Gulbenes tuvumā esošā viesu namā konstatēja pulcēšanos privātā pasākumā. Tikmēr vienā viesu mājas pārbaudes gadījumā informācija neapstiprinājās.

13. februārī tika saņemta informācija par to, ka Gulbenes pusē kādā viesu namā notiek privāts pasākums. Pārbaudot saņemto informāciju, konstatēts, ka viesu namā atradās sešas personas no dažādām mājsaimniecībām. Šīm personām izskaidrots, ka tās pārkāpj valstī noteiktos ierobežojumus, jo patlaban ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi. Šajā gadījumā sešiem dalībniekiem katram piemērots sods 20 eiro apmērā.

Mirkli vēlāk tika saņemta informācija par vēl kādu privātu pulcēšanos pirtī, kur, iespējams, nepilngadīgas personas rīko privātu pasākumu. Pārbaudot informāciju, minētajā adresē tika sastaptas divas personas, katra no savas mājsaimniecības un alkohola reibumā. Šajā gadījumā policijā tika sākts administratīvais process.

Aizvadītajā nedēļas nogalē VP Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā kopumā veiktas 450 tirdzniecības vietu pārbaudes. Pārkāpumi nav konstatēti, bet doti 97 preventīvi norādījumi. Tāpat veiktas 133 pārbaudes publiskās vietās gan iekštelpās, gan ārtelpās. Kopumā doti 18 preventīvi norādījumi, savukārt piecos gadījumos sākts administratīvais process.

Policija atgādina, ka mērķis nav sodīt cilvēkus, bet panākt to, ka viņi ievēro ierobežojumus, lai pēc iespējas ātrāk visa sabiedrība varētu atgriezties normālā dzīves ritmā. Policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos ierobežojumus – nepulcēties. Tikai kopīgi sadarbojoties un attiecoties nopietni pret situāciju, ir iespējams to uzlabot, mazinot Covid-19 infekcijas izplatīšanos.

Arī turpmāk policija uzraudzīs, lai tiek ievēroti ārkārtējās situācijas noteiktie ierobežojumi dienas un nakts laikā. Jo īpaši tiks uzraudzītas vietas, kurās pastāv lielāks cilvēku pulcēšanās risks, piemēram, tirdzniecības vietās un citās publiskās vietās.

1 komentārs