Policija veikusi kratīšanu Rīgas Centrāltirgus telpās; izņemti vairāki dokumenti

1 komentārs
Policija veikusi kratīšanu Rīgas Centrāltirgus telpās; izņemti vairāki dokumenti
Foto: LETA

Otrdien, 15. maijā, Rīgas Centrāltirgus telpās Valsts policija veikusi kratīšanu, apstiprināja tirgus Mārketinga un Komunikācijas daļas vadītājs Aleksandrs Šuņins.

Šuņins apliecināja, ka policija izņēmusi vairākus dokumentus. Otrdien veiktā kratīšana esot papildu darbības jau esošam kriminālprocesam, ko Šuņins plašāk nekomentēja.

Rīgas Centrāltirgus jau agrāk nokļuvis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. Tā bijušais vadītājs Anatolijs Abramovs maija sākumā pirmajā instancē saņēma naudas sodu par kukuļņemšanu, kā arī viņš ir apsūdzētais vēl divās aktīvās tiesvedībās.

Vienā no tām viņš ir apsūdzēts par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, bet otrā viņam apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 320. panta ceturtās daļas par kukuļņemšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, vai ja kukulis pieņemts pēc tā izspiešanas.

TV3 Ziņām zināms, ka kratīšana Rīgas Centrāltirgū saistīta ar februāri sākto kriminālprocesu par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

“Kratīšana bija saistīta ar iepriekš uzsāktu kriminālprocesu, par kuru mēs jau devām informāciju. Tā saistīta ar Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu, kā rezultātā valsts kultūras piemineklis novests līdz tādam stāvoklim,” TV3 Ziņām komentēja Valsts policija Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska.