Policija uzraudzījusi 900 no epidemioloģiskās drošības pasākumiem vairījušos Covid-19 inficētos un kontaktpersonas

1 komentārs
Policija uzraudzījusi 900 no epidemioloģiskās drošības pasākumiem vairījušos Covid-19 inficētos un kontaktpersonas
2020. gada 16. marts. Latvijas-Lietuvas robeža Grenctālē pēc Lietuvas lēmuma atjaunot robežkontroli uz Eiropas Savienības iekšējām robežām ar mērķi ierobežot "Covid-19" izplatību. (EVIJA TRIFANOVA, LETA)

Valsts policija kopš pagājušā gada 9. decembra Veselības inspekcijai sniegusi palīdzību 900 ar Covid-19 inficēto personu un kontaktpersonu uzraudzībā, kuras atsakās sadarboties ar inspekciju un izvairās no epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanas, liecina Iekšlietu ministrijas šodien valdībā iesniegtā prezentācija.

Ārkārtējo situāciju valdībā noteica 9. novembrī. No šā datuma līdz ceturtdienai kopumā reģistrēti 17 376 administratīvā pārkāpuma procesi par dažādu Covid-19 ierobežojumu neievērošanu. Piemēram, 2035 procesi sākti par “covidpass.lv” sistēmā neaizpildīto anketu.

No 9. novembra līdz ceturtdienai veicot “covidpass.lv” reģistrēto personu pārbaudes, Valsts policijas darbinieki ir veikuši 100 334 telefona zvanus, 16 564 izbraukumus, veicot pārbaudi klātienē un reaģējuši uz 231 izsaukumu.

Informācijas sistēmā uz 11. februāri reģistrējušās 14 405 policijas uzraudzībā esošas personas, kurām nepieciešams ievērot pašizolāciju.

No 6.februāra līdz ceturtdienai policija pārbaudījusi 1857 publiskās vietas. Par šajās vietā konstatētajiem Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem sākti 46 administratīvā pārkāpuma procesi, bet pārējos gadījumos doti preventīvi norādījumi. Tāpat šajā laikā pārbaudītas 4999 tirdzniecības vietas un sākti 99 administratīvā pārkāpuma procesi.

Ministru kabinets šodien spriedīs, vai turpināt komandantstundu. Pēc premjera Krišjāņa Kariņa (JV) teiktā, ceturtdien valdībā plānots uzklausīt iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) ziņojumu un redzējumu par to, vai ārkārtējās situācijas laikā turpināt ārkārtējo situāciju. Ģirģens vakar paziņoja, ka aicinās Ministru kabinetu atcelt komandantstundu, lai novirzītu uzraudzības resursus ierobežojumu kontrolei dienas laikā un brīvdienās.

Lasi vēl:

Policija Kurzemē sākusi administratīvo pārkāpumu procesus par “Covidpass.lv” neaizpildīšanu un privātiem pasākumiem noņemt

“Covidpass.lv” nav reģistrējusies vairāk nekā piektdaļa robežšķērsotāju, secina pārbaudēs noņemt

1 komentārs