Policija sākusi kriminālprocesu par Lāčplēša ielas namā notikušo griestu iegruvumu

1 komentārs

Neziņa un brīžiem izmisums pārņēmis Lāčplēša ielas īres nama nu jau bijušos iedzīvotājus.

Daļa no viņiem divu nedēļu laikā tā arī nav tikusi pie savām mantām pēc steigā veiktās evakuācijas pēc tam, kad nama gaitenī iebruka ķieģeļu velves pārsegums.

Ēka tagad atzīta par dzīvošanai bīstamu un Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu. Rīgas pilsētas būvvalde saņēmusi īpašnieka nolīgtā būveksperta atzinumu, – nama nesošās sienas un pārsegumi ir neapmierinošā, vietām avārijas stāvoklī. Ēkai sēžas pamati. Būvvalde uzdos īpašniekam līdz 24.janvārim novērst bīstamību.

“Jāveic ir tie pasākumi, lai šī ēka neradītu vairs turpmāku bīstamību. Protams, pēc šiem darbiem, kas ir primārie darbi, pēcāk sekos pārējās lietas, lai ēku sakārtotu līdz stadijai, kad tajā var atrasties cilvēki,” saka Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Lasi vēl Griestu iegruvumu skartās Lāčplēša ielas ēkas iedzīvotājiem jāmeklē jauni mājokļi

Nama īpašnieka pārstāvis saka, ka vēlas ēku savest kārtībā, taču tas neesot atkarīgs tikai no viņa. Jāgaida “zaļā gaisma” ne vien no būvvaldes, bet arī no Valsts policijas, kas par notikušo ierosinājusi kriminālprocesu. Policijā LNT Ziņām apstiprināja, ka plānotas ekspertīzes, lai noskaidrotu nogruvuma iemeslus. Līdz tam nostiprināšanas darbus veikt nevar.

1 komentārs