Policijā sākti 7 kriminālprocesi par nelegālu televīzijas pakalpojumu sniegšanu

Komentāri

Policija lepojas, ka tai izdevies samazināt nelegālās televīzijas apraidi Latvijai. Pērn tika lēsts, ka pirātisko televīziju skatās katra astotā mājsaimniecība, tagad tās lietotāju skaits ir par 20% mazāks.

Tas panākts, atklājot un slēdzot divus lielākos nelegālā satura izplatītājus internetā. Daudz darāmā gan vēl esot nelegālā satura ierobežošanai Krievijas pierobežā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visbiežāk cilvēki nemaz nezina, ka par televīziju patiesībā maksā noziedzniekiem, kas uzdodas par oficiāliem TV kanālu izplatītājiem, kas patiesībā visu saturu zog. Tādējādi tiek radīti zaudējumi gan legālajiem TV satura sniedzējiem, gan valstij, kam nodokļos gar degunu gadā aiziet aptuveni 12 miljoni eiro.

Ints Ķuzis

Ints Ķuzis
Valsts policijas priekšnieks

Ja skatās pētījumu, ko pērn veica Ekonomikas augstskola, tad faktiski 100 000 mājsaimniecību izmantoja nelegālo televīziju. Šogad pirmajos mēnešos varam runāt par 18 000 mājsaimniecību samazināšanu.

Pērn policijai tika uzdota nelegālās apraides kontroles funkcija, atvēlot finansējumu 7 štata vietu izveidei. Tika pārbaudīti vairāki desmiti kabeļtelevīzijas un interneta operatoru, kas rezultējās ar 7 kriminālprocesiem.

Dmitrijs Homenko
Valsts policijas kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks

Pirmajā procesā mums ir izdevies pārtraukt televīzijas straumēšanas servera darbību, kurš ikdienā nodrošināja nelegālu piekļuvi vismaz 2000 klientiem. Šis serveris atradās Ogrē.

Vēl viens kriminālprocess sākts par līdzīgu pakalpojumu sniegšanu 8000 klientiem Rīgas mikrorajonos – Purvciemā, Teikā un Pļavniekos. Nelegālo televīziju nereti piedāvā interneta pakalpojumu sniedzēji.

Dmitrijs Homenko
Valsts policijas kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks

Lai padarītu savu pakalpojumu pievilcīgāku un konkurētspējīgāku, interneta pakalpojumiem viņi piedāvā klāt nelegālu televīziju, ko viņu nodrošina ar pašu piegādātiem dekoderiem.

Tagad policija sola īpaši pievērsties šī nelegālā rūpala apkarošanai Latvijas austrumu pierobežā, kur izplatīti nelegāli satelītšķīvji.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl