Komentāri
Policija paziņo, ka Jūrmalas nelegālās atkritumu glabātavas ugunsgrēka lietā ir trīs aizdomās turētie

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) saistībā ar šovasar notikušo ugunsgrēku nelegālajā atkritumu glabātavā Jūrmalā par aizdomās turētajiem atzinusi trīs personas, informē Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska.

ENAP lietvedībā atrodas kriminālprocess, kas kvalificēts pēc trīs Krimināllikuma pantiem – par zemes, mežu un ūdeņu piesārņošanu un atmosfēras gaisa piesārņošanu, kā arī atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu.

Par aizdomās turētajiem atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanā, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm atzītas trīs personas. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu, norādīja Gžibovska.

Aizdomās turētajiem piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Policijā neatklāja, kas ir aizdomās turētie.

Tāpat ENAP šajā kriminālprocesā pieņēmusi lēmumu par cietušo atzīt valsti Valsts vides dienesta personā.

Izmeklēšana šajā kriminālprocesā turpinās un plašāka informācija pagaidām netiek sniegta.

Valsts policijā izmeklēšanā atrodas vēl viens kriminālprocess saistībā ar Jūrmalas nelegālo atkritumu glabātavu. Šī lieta ir Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes lietvedībā, un tā kvalificēta pēc Krimināllikuma panta par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kas izdarīta ar dedzināšanu, un ir izraisītas smagas sekas.

Šajā kriminālprocesā šobrīd nevienai personai nav aizdomās turētā statuss.

Kā vēstīts, 3. jūlijā pēc Krīzes vadības padomes sēdes saistībā ar notikušo ugunsgrēku VP priekšnieks Ints Ķuzis žurnālistiem paziņoja, ka likumsargiem ir aizdomas par notikušu ļaunprātīgu dedzināšanu nelegālajā atkritumu glabātavā.

18.jūnija pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība. Izgāztuvē bija uzkrāti aptuveni 23 000 tonnu atkritumu. Ugunsgrēka vietā atrastas arī baterijas, elektrības vadi un aerosola pudeles.

Teritorijas sakārtošanas darbus veicis uzņēmums SIA “Clean R”. Tam iztērētos aptuveni 550 000 eiro paredzēts piedzīt no uzņēmuma SIA “Prima M”, kas saimniekoja šajā teritorijā.

Lasi vēl