Policija patrulēšanā piesaista papildspēkus no Zemessardzes

4 komentāri

Valsts policija šajās brīvdienās pastiprināti uzrauga, vai krīzes laika fiziskās distancēšanās ierobežojumi tiek ievēroti.

Piesaistīti pat papildspēki no Zemessardzes. Savukārt policisti pārvietojas ar motocikliem, lai ātrāk un efektīvāk varētu apziņot, brīdināt un nepieciešamības gadījumā sodīt tos, kas apzināti neievēro distancēšanos.

Aizvadītajā nedēļā policija veikusi tūkstošiem pārbaužu par ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanu, likumsargi 53 gadījumos sastādījuši protokolus.

“Zemessardze ir pretimnākoša. Patrulēsim visās vietās – gan pludmalēs, gan parkos. Esam atsākuši policijā motociklistu sezonu, ar motocikliem būsim dinamiskāki. Patrulēsim daudzās atpūtas zonās un skaidrosim cilvēkiem, ka nedrīkst tuvoties tuvāk kā divu metru distancē,” norāda Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Saeima piektdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, palielinot administratīvo sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Sodi ir no 10 eiro līdz 2000 eiro apmērā fiziskajām personām, 140 eiro līdz 5000 eiro apmērā juridiskajām personām. Iepriekšējais maksimālais soda apmērs, kas tagad mainīts, ir 700 eiro.

Ar skarbu vēstījumu pret tiem, kas neievēro distancēšanos, pie sabiedrības vēršas Valsts prezidents Egils Levits: “Ar to, ka tu izej ārā, tu vari arī ievainot citus cilvēkus! Absolūti lielākais vairākums cilvēku ir apzinīgi. Taču ir cilvēki, kuriem apzinības līmenis nav sasniedzis atbilstošu pakāpi. Pret tiem cilvēkiem jāvēršas.”

Pamatīgs izsaukumu pieaugums arī pašvaldības policistiem visā Latvijā. Iedzīvotāji gan telefoniski, gan elektroniski ziņo par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem, tāpat tiek saņemta informācija par iespējamiem pašizolēšanās pārkāpumiem, un tā tiek nodota Valsts policija. Daudz zvanu ir par bērniem, kas atrodas slēgtajos sporta un rotaļu laukumos.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!