Policija pastiprināti uzraudzīs, vai jaunieši lieto alkoholu

1 komentārs
Policija pastiprināti uzraudzīs, vai jaunieši lieto alkoholu
Foto: Edijs Pālēns/LETA

Pašvaldības policisti gandrīz visos Latvijas nostūros šajās dienās sākuši pastiprināti patrulēt vietās, kur mēdz uzturēties jaunieši. Viens no iemesliem – uzraudzīt, lai skolēni nelieto alkoholu.

“Ir bijuši reizes, kad uz ielas konstatēti jaunieši nopietnā reibumā, tad bērnus nogādājam pie vecākiem vai vecākus izsaucam uz notikuma vietu. Tad pieņemam liecības,” atklāj Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes inspektors Liepiņš.

Tālāk ar šiem bērniem strādā administratīvās komisijas, kas arī pieņem lēmumus.

Kopš augusta vidus, lai pārbaudītu, cik godprātīgi ir galvaspilsētas komersanti, Rīgas pašvaldības policisti veic pārbaudes veikalos, kafejnīcās un izklaides vietās, iesaistot nepilngadīgos kontrolpirkumos.

Alkohola problēma jauniešu vidū joprojām ir aktuāla. Rīgā šogad par alkohola lietošanu pieķerti 242 nepilngadīgie, no tiem 39 atkārtoti, bet pērn septembrī – 56. Tāpēc pēdējās vasaras dienā īpaši uzmanība tiks pievērsta, apsekojot arī izklaides vietas visā galvaspilsētā, tai skaitā Vecrīgā, kur jaunieši mēdz uzturēties.

Arī citas pašvaldības nestāvēs malā un tuvākajās dienās norīkos policijas patruļas. Piemēram, Jelgavā lielāka uzmanība jauniešiem tiks pievērsta sākot no sestdienas.

1 komentārs